Portugalia kampion i ri i Evropës

Reprezentacioni i Portugalisë në futboll për herë të parë në histori e fitoi titullin kampion i Evropës, pasi mbrëmë në finalen e "Stad de Frans" në Sen Deni e fitoi Francën me 1:0 në vazhdimin e lojës.

Portugali – Francë, shpallen sot kampionët e Euro 2016

Finalja e Euro 2016 të dielën sjell një përballje mes organizatorëve të kampionatit, Francës, dhe Portugalisë që do të shpalosë një përplasje mes një prej lojtarëve më të mirë të botës Cristiano Ronaldo dhe pretendentit për t’u bërë një lojtar...

Please publish modules in offcanvas position.