Portugalia kampion i ri i Evropës

Reprezentacioni i Portugalisë në futboll për herë të parë në histori e fitoi titullin kampion i Evropës, pasi mbrëmë në finalen e "Stad de Frans" në Sen Deni e fitoi Francën me 1:0 në vazhdimin e lojës.

Portugali – Francë, shpallen sot kampionët e Euro 2016

Finalja e Euro 2016 të dielën sjell një përballje mes organizatorëve të kampionatit, Francës, dhe Portugalisë që do të shpalosë një përplasje mes një prej lojtarëve më të mirë të botës Cristiano Ronaldo dhe pretendentit për t’u bërë një lojtar i tillë, Antoine Griezmann (Antuan Grizman).

Eleminimi i kombëtares nga ‘Euro 2016’, Rama: T’i dhurojmë një festë të madhe për rikthimin

Kombetarja shqiptare është eleminuar nga Kampionati Evropian "Francë 2016" pas barazimit 3-3 mes Portugalisë dhe Hungarisë.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka shprehur dëshpërimin e tij për eleminimin e kombëtares shqiptare nga Kampionati Europian, por ka ftuart të gjithë tifozët që t’i dhurojnë një festë të madhe për rikthimin në atdhe, transmeton ATSH.

Please publish modules in offcanvas position.