Përdorni hashtag-un ‪#‎ALB‬

Ta Përdorim hashtag-un ‪#‎ALB‬ në rrjetet sociale

Njëra ndër risitë e shumta të Evropianit është edhe Hashtagu.

Europian spektakolar, Francën e shpëton një super Payet

Europian spektakolar, Francën e shpëton një super Payet

Franca e ka nisur me një fitore me shumë vuajtje 2-1 Europianin në shtëpinë e saj. Një super gol në minutat e fundit të ndeshjes nga Dimitri Payet ka qenë i mjaftueshëm për të koleksionuar 3 pikët e para në...

Ndeshjet e Grupit F

Ndeshjet e Grupit F

Portugalia pa dyshimet me Ronaldon ne fushe eshte favorite. Mirepo deri ku mund te arrije ne turne duhet te presim e te shohim. Reprezentacionet si Hungaria, Islanda dhe Austria po thuajse jane te te njejtit nivel dhe gara me e...

Rekord i ri/ 100 mijë shqiptarë kërkuan bileta për Euro 2016

Rekord i ri / 100 mijë shqiptarë kërkuan bileta për Euro 2016

Plot 100 mijë shqiptarë kanë kërkuar të marrin një biletë për të qenë në “Euro 2016”.

Nesër në Francë fillon Kampionati evropian në futboll

Nesër në Francë fillon Kampionati evropian në futboll

Franca prej nesër deri më 10 korrik do të jetë organizatorja e Kampionatit të 15-të evropian në futboll.

Ndeshjet e Grupit E

Ndeshjet e Grupit E

Azerbejxhanit dhe Norvegjia janë shtetet të cilat Italia u ka dhënë më shumë se një gol në fazën e grupeve eliminatore dhe ky fakt e shqetëson  trajnerin e Italisë.Belgjika me një gjeneratë shumë të mirë synon finalen e Evropianit dhe...

Ndeshjet e Grupit D

Ndeshjet e Grupit D

Ndeshjet ndërmjetë republikës Çekisë dhe Kroacisë nga kampionati Evropian i vitit 2008 ende është në mendjet e shikuesëve. Motoja e Turqisë në Evropian"  Ne pa thënë se ka mbaruar nuk mbaron." Të shohim se sa do mund që ti'a dalin...

Ndeshjet e Grupit C

Ndeshjet e Grupit C

Gjermania po synon përsëri të jetë kampione e Evropës siç u bë në vitet 2008 dhe 2012. Ukranina dhe Polonia po përgatisin skuadrat që të balafaqohen me Gjermanët. Irlanda Veriore sikur debutuese në kampionatin Evropian shihet sikur skuadra më e...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.