Euro 2016 dhe 30 futbollistët shqiptarë

Euro 2016 dhe 30 futbollistët shqiptarë

Si asnjëherë më parë, një ngjarje e madhe futbolli, si Kampionati Evropian i Francës, do të shquhet për më së shumti futbollistë shqiptarë pjesëmarrës.

10 futbollistët më të shpejtë në Europian

10 futbollistët më të shpejtë në Europian

Kampionati Europian është një event që mund të shërbejë për të afirmuar shumë futbollistë në të ardhmen.

Ndeshjet e Grupit A

Ndeshjet e Grupit A

Historike për herën e parë Shqipëria kualifikohet ne Evropian. Në grupe do të përballohet me Zvicrën, Francën dhe Rumaninë.

Ndeshjet e Grupit A

Ndeshjet e Grupit B

Anglia në çdo eventiment të futbollit gjithmon konsiderohet njëra ndër favoritet kryesore, këtë vit vjen në Francë me një skuadër shumë të fuqishme. Do të përballet me reprezentacionin e Rusisë e cila është e dyta më e moshuara në këtë...

De Biazi publikon listën përfundimtare për "Euro 2016"

De Biazi publikon listën përfundimtare për "Euro 2016"

Trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi u ka dhënë fund dilemave, duke publikuar listën e 23 lojtarëve që do të udhëtojnë drejt Francës.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.