Flet heroi, Sadiku: Ky është goli i jetës

Flet heroi, Sadiku: Ky është goli i jetës

Heroi i fitores historike në Francë, Armando Sadiku u shpreh shumë i emocionuar pas fitores ndaj Rumanisë.

“Ky është goli më i bukur dhe më emocionues në jetën time. Nuk e pash as topin që shkoi në rrjetë, vetëm doja të shkoja te stoli që të festoja.

Jam ndjerë shumë me besim sot. Këmbët nuk shkonin mirë, pasi ndihesha pak i lodhur. Faleminderit trajnerit, dhe besoj se ja shpërbleva me gol. Fitoren ja dedikoj të gjithë çunave që më kanë dhënë besim.

Tani ndeshjet do t’I shohim me ankth. Shpresoj që të kualifikohemi”