4-vjeçarja që eci 8 km në -24 gradë për të kërkuar ndihmë për gjyshen

4-vjeçarja që eci 8 km në -24 gradë për të kërkuar ndihmë për gjyshen

Një vajzë katërvjeçare, ka ecur tetë kilometra nëpërmjet një lumi të ngrirë në malet e Siberisë që njihe edhe për praninë e ujqërve , për të kërkuar ndihmë për gjyshen e cila papritmas ndërroi jetë.

5 mënyrat se si të lini përshtypje të mirë

5 mënyrat se si të lini përshtypje të mirë

Gjuha e trupit dërgon mesazhe të forta për karakterin tonë. Edhe kur nuk e themi ndonjë fjalë, ne flasim shumë për veten tonë. Ja se si ju mundemi në heshtje të lëmë përshtypje të mirë.

Nënat e fituan betejën për një Tetovë tëpastër, kurse autoritetet dështuan

Nënat e fituan betejën për një Tetovë tëpastër, kurse autoritetet dështuan

Elmedina Abdulahi e lindur në Prizren, studimet i ka mbaruar në universitetit Shën “Kirili dhe Metodi”, drejtimin e Etnologjisë.

Kirurgia 90-vjeçe që ka kryer 10 mijë operacione gjatë karrierës së saj

Kirurgia 90-vjeçe që ka kryer 10 mijë operacione gjatë karrierës së saj

Kirurgia më e vjetër në Rusi, e cila këtë vit mbush 90 vjet ka kryer 10 mijë operacione, thotë se nuk e ka ndërmend të dalë në pension.

60-vjeçari që pastron rrugët në -38 gradë për të larë borxhet e varrimit të gruas

60-vjeçari që pastron rrugët në -38 gradë për të larë borxhet e varrimit të gruas

Një burrë 60-vjeçar nga Mongolia lufton çdo ditë me temperaturat ekstreme deri në minus 38 gradë Celsius, duke pastruar rrugët e qytetit.

Nga emigrant në majat e karrierës në Itali. Sot "mbreti" i Call Center

Nga emigrant në majat e karrierës në Itali. Sot "mbreti" i Call Center

E përditshmja italiane Corriere.it, i ka dedikuar një shkrim shqiptarit Agron Shehaj, ku nga emigrant në moshën 13 vjeçare drejt Italisë, ka arritur sot majat e suksesit dhe konsiderohet si "mbreti" i Call Center.

Sa para i shpenzojnë duhanpirësit gjatë jetës së tyre?

Sa para i shpenzojnë duhanpirësit gjatë jetës së tyre?

Efektet shëndetësore të pirjes së duhanit janë të tmerrshme: përafërsisht një në tri vdekje nga kanceri janë si pasojë e pirjes së duhan it. Veç kësaj, pirja e duhanit i rrit rreziqet e sëmundjeve të zemrës, sulmit në tru etj.

KUJDES! Duke e pastruar borën nga vetura humbën jetën shoqja dhe dy fëmijët, për këtë rrezik policia ua tërheq vëmendjen të gjithëve

KUJDES! Duke e pastruar borën nga vetura humbën jetën shoqja dhe dy fëmijët, për këtë rrezik policia ua tërheq vëmendjen të gjithëve

Një ditë të ftohtë dimri, një baba vendosi të dal jashtë me gruan dhe fëmijët e tij, një dhe tre vjeçar. Pasi familja u fut në veturë babai e ndezi veturën dhe pastaj doli jashtë për ta pastruar veturën nga...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.