Maqedonia, sërisht barazon pa gola

Maqedonia, sërisht barazon pa gola

Përfaqësuesja e Maqedonisë në sfidën e 6-të të garave në grupe në eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”, nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola kundër Rumanisë, duke regjistruar edhe barazimin e tretë radhazi.

Tebas: Messi është larguar, por kemi Vinicius

Tebas: Messi është larguar, por kemi Vinicius

Javier Tebas, presidenti i La Liga-s, ka provuar të shikojë përtej lamtumirës së yllit që për shumë vitre ka ndriçuar kampionatin spanjoll.

MASH: Numri i nxënësve të infektuar është i vogël

MASH: Numri i nxënësve të infektuar është i vogël

Shtatë ditë pas fillimit të vitit shkollor, në disa shkolla të vendit janë regjistruar disa nxënës të infektuar me covid-19, që ka çuar në izolimin e nga një klase në Veles, Shtip, Prilep e Ohër.

Lojtarët argjentinas rrezikojnë deri në 5 vite burg

Lojtarët argjentinas rrezikojnë deri në 5 vite burg

Policia federale braziliane ka hapur një hetim ndaj 4 lojtarëve të Argjentinës pasi shkelën rregullat e  COVID-19 që çuan në pezullimin e ndeshjes të së dielës në Kupën e Botës kundër Brazilit.

Nuk stërvitet me ekipin, basketbollisti paguan gjobë prej 1.3 milion dollar

Nuk stërvitet me ekipin, basketbollisti paguan gjobë prej 1.3 milion dollar

Problemet në relacionin Ben Simons dhe Filadelfia, janë duke u “nxitur” ehde më shumë, pasi që basketbollisti Australian ka vendosur që të ndërprejë të gjitha marëdhëniet me klubin që me çdo kusht dëshiron që të dërgojë te një skuadër tjetër...

Shkëlqen tetovari Valon Et’hemi, zgjidhet lojtar i ndeshjes në Turqi

Shkëlqen tetovari Valon Et’hemi, zgjidhet lojtar i ndeshjes në Turqi

Istanbulspor A. S. “vallëzon” nën “notat” e tetovarit Valon Et’hemi. Skuadra turke ka fituar me shifra të pastërta 3:0 përballë ekipit Altinordu në duelin e xhiros së tretë në Ligën e Parë të Turqisë dhe ish-kapiteni i Kukësit është shpallur...

Instagram vjen me risi

Instagram vjen me risi

Rrjeti social Instagram vjen me risi, duke zgjatur kohën e postimeve reels.

Rëndësia e ullinjve për shëndetin

Rëndësia e ullinjve për shëndetin

Shumë njerëz do të thonë se i urrejnë ullinjtë vetëm për një arsye, ajo është mënyra e shijimit të tyre.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni