Notat e tremujorit të parë do të përdoren për notimin e nxënësve në mësimin online në Maqedoni

Notat e tremujorit të parë do të përdoren për notimin e nxënësve në mësimin online në Maqedoni

Pandemia me Covid-19, po pamundëson zhvillimin normal të viti shkollor dhe preokupim kryesor i mësuesve nxënësve dhe prindërve, është edhe se si do të notohen nxënësit sivjet nëse nxënësit nuk do të mund t’’ kthehen mësimit deri në fund të...

Spanja ka vendosur: Nëse deri në këtë datë nuk rifillon La Liga, atëherë sezoni do të anulohet përfundimisht

Spanja ka vendosur: Nëse deri në këtë datë nuk rifillon La Liga, atëherë sezoni do të anulohet përfundimisht

Në Spanjë kanë vendosur që kampionati të rinisë në 27 qershor, por nëse deri atëherë nuk stabilizohet gjendja në vend prej koronavirusit, atëherë rrezikohet që sezoni 2019-2020 të pezullohet.

NBA Liga mund ta zvogëlojë serinë e plejof-it në tre ndeshje

NBA Liga mund ta zvogëlojë serinë e plejof-it në tre ndeshje

Udhëheqësia e ligës më të fuqishme në botë – NBA, mund ta zvogëlojë serinë e plejofit nga shtatë në tre ndeshje në rast se vazhdon sezoni 2019/20.

Inxhinierët shqiptar të informatikës ligjerata falas për Google Classroom

Inxhinierët shqiptar të informatikës ligjerata falas për Google Classroom

Ky projekt filloj në mënyrë vullnetare nga dy inxhinier të informatikës Enes Ismaili dhe Egzon Ramadani i cili njëherit është edhe profesor në shkollën e mesme profesionale “8 Shtatori”.

Ne nuk jemi e gjithë bota sa i përket arsimit

Ne nuk jemi e gjithë bota sa i përket arsimit

Në këtë gjendje jonormale që përjetojmë si vend natyrisht që duhet të ndjekim udhëzimet nga institucionet relevante, por pa shkaktuar panik thote Ana Dauti, studente ne Universitetin e Tetovës.

Peshqiri me të cilin Kobi Brajant mbajti fjalim përshëndetës u shit për 33 mijë dollarë

Peshqiri me të cilin Kobi Brajant mbajti fjalim përshëndetës u shit për 33 mijë dollarë

Peshqiri me të cilin legjenda e Los Angjelos Lejkërs, Kobi Brajant mbajti fjalim përshëndetës pa ndeshjes së tij të fundit në NBA, më 13 prill të vitit 2016, shitet për 33.000 dollarë.

Vdiq legjenda e Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon

Vdiq legjenda e Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon

Futbollisti legjendar i Atletiko Madrid, Hoze Luis Kapon vdiq në moshën 70 vjeçare. “Marka” spanjolle citon se Kapon e ka humbur betejën me sëmundjen e Parkinsonit me të cilën është diagnostifikuar para disa viteve.

Tre ose më shumë vezë në javë e rritin rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Tre ose më shumë vezë në javë e rritin rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Konsumimi i më shumë se tre vezëve në javë e rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe vdekjes së shpejtë tek njerëzit, në raport me ata që hanë më pak vezë, citohet në investigimin e ri të Shkollës Mjekësore pranë...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni