Genoa “vatër” koronavirusi, 10 futbollistë dhe 4 pjesëtarë stafi rezultojnë pozitivë

Genoa “vatër” koronavirusi, 10 futbollistë dhe 4 pjesëtarë stafi rezultojnë pozitivë

Nuk ka paqe për Genoan, që pas “shiut” të golave të pësuar dje në Napoli, sot ka marrë edhe një lajm tronditës. Plot 12 futbollistë dhe pjesëtarë të stafit kanë rezultuar të infektuar nga koronavirusi.

Pesë shkolla fillore në Komunën e Bogovinës do të realizojnë mësimin me prezencë fizike

Pesë shkolla fillore në Komunën e Bogovinës do të realizojnë mësimin me prezencë fizike

Gjatë ditës së djeshme, nga ana e Ministrisë së Arsimit është publikuar lista e shkollave tek të cilat është miratuar vendimi që mësimin të ndiqet me prezencë fizike.

Carovska: Do të kemi fillim të organizuar të vitit të ri shkollor

Carovska: Do të kemi fillim të organizuar të vitit të ri shkollor

“Do të kemi sfida edhe në periudhën e ardhshme, procesi nuk do të jetë i lehtë, ndërsa periudha për përgatitje ishte e shkurtë, por mendoj se kemi bazë për të thënë se viti shkollor do të fillojë në mënyrë të...

Dita e parë e testimit të platformës kombëtare për mësimin në distancë:Bie sistemi,nuk mund të kyçemi!

Dita e parë e testimit të platformës kombëtare për mësimin në distancë:Bie sistemi,nuk mund të kyçemi!

Nxënësit e shkollave fillore i morën fjalëkalimet për adaptimin me platformën e re kombëtare për mësimin në distancë. Nga mëngjesi i sotëm e vetmi mesazh të cilin nxënësit ,arsimtarët dhe prindërit këmbenin ishte : Ka rënë sistemi,nuk mund të kyçemi!

Majami përmes Bostonit në finalen e madhe

Majami përmes Bostonit në finalen e madhe

Skuadra e Majami Hit u kualfikua në finalen e madhe të NBA-s, pasi që mundi Boston Seltikun me 4-2 në fitore, në finale e Konferencës Lindore. Në sfidën e 6-të të finales në Lindje, Majami shënoi fitore me rezultat 125...

Festivali poetik “Poetët e Rinj” – krenari e “Oeneumit”

Festivali poetik “Poetët e Rinj” – krenari e “Oeneumit”

FESTIVALI POETIK “POETËT E RINJ” – KRENARI E “OENEUMIT”

Lakers-at një fitore larg finales së NBA-së

Lakers-at një fitore larg finales së NBA-së

Los Angeles Lakers të enjten vonë siguruan epërsinë 3-1 në finalet e Konferencës Perëndimore me fitoren prej 114-108 ndaj Denver Nuggets.

Vikipedia me dizajn të ri

Vikipedia me dizajn të ri

Dhjetë vjet nga tani, Vikipedia do të marrë dizajn të ri për ta bërë atë më të arritshëm për përdoruesit e ri.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni