Liga e kampionëve kthehet në gusht, sezoni i ri do të fillojë në tetor

Liga e kampionëve kthehet në gusht, sezoni i ri do të fillojë në tetor

Asociacioni evropian në futboll (UEFA), planifikon ta fillojë fazën e grupeve në Ligën e kampionëve për sezonin e ardhshëm jo më herët se më 20 tetor, transmeton “Futball Italia”.

T’u përkushtohemi fëmijëve në kohën e pandemisë, shprehen nga Shoqata “Dua Ylberin”

T’u përkushtohemi fëmijëve në kohën e pandemisë, shprehen nga Shoqata “Dua Ylberin”

Mevlude Thaçi, njëra ndër themelueset e Shoqatës “Dua Ylberin”, shprehet se duhet ta shfrytëzojmë këtë kohë me familjen gjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit.

Çellsi negocion me lojtarët për zvogëlimin e pagave

Çellsi negocion me lojtarët për zvogëlimin e pagave

Udhëheqësia e Çellsit ka negociuar me lojtarët për zvogëlimin e pagave për të paktën 10 për qind. Sipas “Dejli Mejl”, futbollistet londinez do të pajtohen për një hap të tillë.

Toti: Bufoni dëshiron të luaj deri në 50 vjet

Toti: Bufoni dëshiron të luaj deri në 50 vjet

Legjenda e Romës, Françesko Toti ka dhënë deklaratë interesante për ish bashkëlojtarin e tij të kombëtares së Italisë, Xhanluigji Bufon. Princi i Romës është i mendimit se portieri i Juventusit nuk ka si qëllim së shpejti të tërhiqet nga futbolli.

Gugëll bllokon miliona e-maile me temë për virusin korona

Gugëll bllokon miliona e-maile me temë për virusin korona

Kompania Gugëll (Google) sot bëri të ditur se mashtruesit për çdo ditë dërgojnë rreth 18 milionë e-maile të rreme për Kovid-19 deri te shfrytëzuesit e Gmail.

Çellsi do të sigurojë 78.000 porcione me ushqim për shërbimin mjekësor

Çellsi do të sigurojë 78.000 porcione me ushqim për shërbimin mjekësor

Çellsi do të sigurojë 78.000 porcione me ushqim për shërbimin shëndetësor të Britanisë së Madhe dhe për mbështetje të të moshuarve dhe personave të rrezikuar social gjatë epidemisë nga virusi korona në vend.

FIFA e zhvendos Kampionatin botëror të kupës për në qershor të vitit 2022

FIFA e zhvendos Kampionatin botëror të kupës për në qershor të vitit 2022

FIFA ka ndërmend ta shtyjë mbajtjen e Kampionatit botëror të kupës për në qershor të vitit 2022, transmeton “AS”.

Apple has introduced the new cheaper iPhone from the SE model

Apple ka prezantuar iPhone-in e ri më të lirë nga modeli SE

Apple sot zbuloi buxhetin e ri iPhone nga seria SE, në të zezë, të kuqe dhe të bardhë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni