Thirrja e OBSH: Bjellorusia të ndalë sportin!

Thirrja e OBSH: Bjellorusia të ndalë sportin!

Bjellorusia është ndër të paktat vende që po e zhvillojnë normalisht aktivitetet sportive pavarësisht pandemisë coronavirus.

Covid – 19 / Dekani i UT-së, Prof. Dr. Xhezair Idrizi me këshilla se si mund të mbrohemi nga infektimi

Covid – 19 / Dekani i UT-së, Prof. Dr. Xhezair Idrizi me këshilla se si mund të mbrohemi nga infektimi

Në vijim të sensibilizimit të opinionit publik, për t’i respektuar rekomandimet e OBSH-së dhe të institucioneve kompetente të vendit tonë, sot Universiteti i Tetovës e ka zhvilluar ligjëratën e radhës përmes platformës online.

Real Sosiedadi është ekipi i parë spanjoll që kthehet në stërvitje

Real Sosiedadi është ekipi i parë spanjoll që kthehet në stërvitje

Real Sosiedadi së shpejti do të bëhet ekipi i parë në Spanjë që do t’iu mundësojë lojtarëve që të vazhdojnë me stërvitjet pas fillimit të pandemisë nga virusi korona në vend.

Ministri Ademi: Vendimi për maturën shtetërore do merret në fund të muajit

Ministri Ademi: Vendimi për maturën shtetërore do merret në fund të muajit

Ministri i Arsimit Arbër Ademi ka kërkuar mendimin e institucioneve bashkëpunëtore në lidhje me shfuqizimin eventual të maturës shtetërore. Në shqyrtim janë edhe alternativa të tjera, për të cilat ministri Ademi për Alsat thotë se do të merret një vendim...

Dorëheqje në kryesinë e Barcelonës

Dorëheqje në kryesinë e Barcelonës

Të premten e kaluar gjashtë drejtorë të Barcelonës dhanë dorëheqje. Kjo u njoftua nga “La Vangvardia”, e cituar nga revistat kryesore të vendit.

Zog robot me pupla të vërteta

Zog robot me pupla të vërteta

Shkencëtarët kanë testuar me sukses një robot që mund të fluturojë dhe përbëhet nga 40 pendë dhe disa përbërës të tjerë. Bëhet fjalë për Pidznot "Robot Bird".

Propozimi i fundit: Ja deri kur duhet të shtyhet sezoni

Propozimi i fundit: Sezoni i ardhshëm le të shtyhet deri në shkurt.

Shumë shpejt klubet e Serie A nisin stërvitjen

Shumë shpejt klubet e Serie A nisin stërvitjen

Klubet e Serie A duket se janë gati të kthehen në stërvitje.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni