Shumë shpejt klubet e Serie A nisin stërvitjen

Shumë shpejt klubet e Serie A nisin stërvitjen

Klubet e Serie A duket se janë gati të kthehen në stërvitje.

Drejtori ekzekutiv i Premier ligës: Nëse sezoni 2019/2020 nuk përfundon, do të humbim një miliard funta

Drejtori ekzekutiv i Premier ligës: Nëse sezoni 2019/2020 nuk përfundon, do të humbim një miliard funta

Drejtori ekzekutiv i Premier ligës, Riçard Masters, informoi se çfarë humbje mund të pësojë liga nëse sezoni 2019/2020 nuk përfundon.

“Xheneral Motors” do të prodhojë 30.000 aparate për ventilim artificial

“Xheneral Motors” do të prodhojë 30.000 aparate për ventilim artificial

Departamenti i Shëndetësisë i SHBA-së ka arritur marrëveshje me prodhuesin e automjeteve “Xheneral motors” për të prodhuar 30.000 aparate ventilimi artificiale për mushkëri të bardha në vlerë prej 489,4 milionë dollarë.

Transferimi i parë zyrtar, pas pandemisë “Covid 19”

Transferimi i parë zyrtar, pas pandemisë “Covid 19”

Skuadra gjermane e Bajer Leverkuzenit ka bërë transferimin e parë, pas shpalljes së pandemisë “Covid 19”. Bajeri konfirmoi se ka firmosur kontratë me portierin Lennart Grill, që vjen nga skuadra e Kaiserslauternit.

Ish trajneri serb Radomir Antic humbet betejën me sëmundjen e rëndë që e kishte mbërthyer për një kohë të gjatë dhe ndërron jetë në moshën 71 vjecare.

Ndërron jetë Radomir Antic, trajneri i 3 gjiganteve spanjolle

Ish trajneri serb Radomir Antic humbet betejën me sëmundjen e rëndë që e kishte mbërthyer për një kohë të gjatë dhe ndërron jetë në moshën 71 vjecare.

Nuk ka futboll në Spanjë deri në fund të muajit maj

Nuk ka futboll në Spanjë deri në fund të muajit maj

Kryetari i Primerës spanjolle, Havier Tebas e hodhi poshtë mundësinë për vazhdim të sezonit deri në fund të muajit maj.

Serie A, ulja e pagave, sa kursejnë klubet italiane

Serie A, ulja e pagave, sa kursejnë klubet italiane

Beteja për reduktimin e pagave të futbollistëve në Serie A është ende e hapur; një ditë më parë Lega Calcio bëri një propozim për uljen e pagave me 33% që u pranua në mënyrë unanime nga të gjithë klubet përveç...

Anulohet Grand Prixi i Italisë dhe Spanjës

Anulohet Grand Prixi i Italisë dhe Spanjës

Koronavirusi ka pezulluar dy testime të reja në MotoGP, Grand Prixin italian dhe atë katalunas, të cilat nuk do të zhvillohen në datat e caktuara, shkruan Periskopi.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni