Kompanitë të interesuara për Programin Erazmus plus

Kompanitë të interesuara për Programin Erazmus plus

Kompanitë janë të kënaqura nga Programi Erazmus plus dhe gjithnjë e më shumë aplikojnë veçanërisht në pjesën e trajnimit të të punësuarve.

Naim Frashëri, “apostull i shqiptarizmit”, rilindasi i përjetshëm

Naim Frashëri, “apostull i shqiptarizmit”, rilindasi i përjetshëm

“Ti Shqipëri më ep nder, më ep emrin shqipëtar, zemrën ti ma gatove plot me dëshirë dhe me zjarrë”

Edicioni i XX i Manifestimit Letrat Ndërkombëtar “Ditët e Naimit”

Edicioni i XX i Manifestimit Letrat Ndërkombëtar “Ditët e Naimit”

MANIFESTIMI “DITËT E NAIMIT” FESTË E KULTURËS SHQIPTARE

Një fitore e ndan Marejin nga maja botërore e tenisit

Një fitore e ndan Marejin nga maja botërore e tenisit

Tenistit britanik Endi Marej i neviojitet vetëm edhe një fitore që ta rrëzojë nga kreu i listës ATP rivalin Novak Gjokoviq.

Mrekullia e Kur'anit Famëlartë

Mrekullia e Kur'anit Famëlartë

Mërzitja më kishte kapluar tërë trupin. Atë e ndjeja të huaj, krejt të huaj. Isha strukur diku, në thellësitë e shpirtit për të larguar e harruar gjithçka.

Sikur po dëgjohen kambanet e një lufte të re botërore

Sikur po dëgjohen kambanet e një lufte të re botërore

Pranvera Arabe, nisi si një lëvizje revolucionare demonstratash, protestash dhe luftërash në botën arabe që filloi më 18 dhjetor 2010. Gjithçka filloi kur një shitës ambulant tunizian i vuri flakën vetes. Ai akt i dëshpëruar ndezi një flakë që u...

Implantohet për herë të parë "Syri Bionik", rikthen shikimin njerëzve të verbër

Implantohet për herë të parë "Syri Bionik", rikthen shikimin njerëzve të verbër

Shkencëtarët janë shumë afër rikthimit të shikimit tek të verbrit duke dërguar imazhe lëvizëse direkt në tru pasi për herë të parë, kirurgët kanë implantuar një çip vizual stimualtor në trurin e një 30-vjeçareje.

Pacientja, e cila ka humbur shikimin...

Hamilton fitoi garën për Çmimin e Madh në Meksikë

Hamilton fitoi garën për Çmimin e Madh në Meksikë

Lewis Hamilton e ndezi edhe më shumë luftën për titullin kampion në Formula 1 pasi në dy gara ka rikuperuar mjaftueshëm pikë për të vendosur nën presion Nico Rosberg, pretendentin kryesor për fronin.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni