Televizioni dhe interneti prishin ekuilibrin psikik të fëmijëve

Televizioni dhe interneti prishin ekuilibrin psikik të fëmijëve

Është konstatuar se televizioni dëmton ekuilibrin psiko-fizik të fëmijëve, gjuhën, fjalorin, komunikimin dhe aftësitë motorike. Qëndrimi i gjatë përpara televizorit shkakton te fëmijët efekte negative në zhvillimin e tyre psikologjik, mental dhe fizik. Ashtu siç është i rëndësishëm zhvillimi i...

U mbajt edicioni i 11 i ekspozitës mbarëkombëtare "Çmimi i Nëntorit", me rastin e festës kombëtare të 28 Nëntorit

U mbajt edicioni i 11 i ekspozitës mbarëkombëtare 'Çmimi i Nëntorit', me rastin e festës kombëtare të 28 Nëntorit

Në organizim të Shoqatës së Artistëve të Artit Figurativ "Draudacum" dhe me mbështetje financiare të Komunës së Gostivarit dhe Ministrisë së Kulturës, me rastin e festës kombëtare të 28 Nëntorit, në Gostivar u mbajt edicioni i 11 i ekspozitës mbarëkombëtare...

'Air Canada Center' sërish vishet Kuq e Zi

'Air Canada Center' sërish vishet Kuq e Zi

Për herë të tretë me radhë, 28 nëntori ka marrë vëmendje ndërkombëtare në ligën më të madhe të basketbollit në botë, NBA.

Liverpol dhe Hull City, u kualifikuan në gjysmëfinale të kupës EFL

Liverpol dhe Hull City, u kualifikuan në gjysmëfinale të kupës EFL

Ekipet e ligës Premier Liverpul dhe Hal u kualifikuan në gjysmëfinale të EFL kupës (Liga kupa) pasi në çerekfinale mbrëmë i eliminuan ekipet e Çempionshipit, Lids Junajted dhe Njukasël.

Gjashtë pika para se të zgjidhni degën e studimeve

Gjashtë pika para se të zgjidhni degën e studimeve

Njeriu përballet me dy zgjedhje të rëndësishme në jetë: Martesa dhe zgjedhja e profesionit. Stresi në kohën e zgjedhjes së degës mund t’ju bëjë qe të mos t’i vlerësoni mirë piket që keni marrë nga provimet dhe mundësitë që keni.

Hudhra, kuruesja e disa sëmundjeve

Hudhra, kuruesja e disa sëmundjeve

Hudhra edhe pse një perim i vogël është një nga më të shëndetshme.

Walli, portofoli “besnik” që nuk humbet më

Walli, portofoli “besnik” që nuk humbet më

Ju ka humbur portofoli, bashkë me lekët, fotot, kartat e gjithçka tjetër? Askush nuk do donte ta humbiste atë… Lajm i mirë erdhi, mbani vesh!

Luhen ndeshjet e xhiros së 5-të të Ligës së Evropës, 13 ekipe siguruan plasman në fazën tjetër

Luhen ndeshjet e xhiros së 5-të të Ligës së Evropës, 13 ekipe siguruan plasman në fazën tjetër

Mbrëmë u luajtën ndeshjet e xhiros së pestë të fazës së grupeve nga liga e Evropës, me ç'rast 13 ekipe siguruan plasman në fazën tjetër.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni