Lëngjet që largojnë lëndët helmuese nga trupi

Lëngjet që largojnë lëndët helmuese nga trupi

Disa lloje lëngjesh janë veçanërisht të dobishme për të kryer procesin e pastrimit të trupit tonë herë pas here.

Eliminatoret e KB 2018: Turqia e mundi Kosovën, ndërsa Izraeli Shqipërinë

Eliminatoret e KB 2018: Turqia e mundi Kosovën, ndërsa Izraeli Shqipërinë

Kombëtarja e Turqisë në futboll arriti fitore kundër Kosovës me rezultat 2:0, në ndeshjen kualifikuese të Grupit I për Kampionatin Botëror në vitin 2018.

Studiuesit mësojnë të nxjerrin arin nga pajisjet e vjetra telefonike

Studiuesit mësojnë të nxjerrin arin nga pajisjet e vjetra telefonike

Një grup studiuesish nga Universiteti Edinburgh në Mbretërinë e Bashkuar kanë zbuluar një metodë kimike ku nxjerrin arin nga pajisjet e vjetra telefonike që nuk përdoren më.

Prindër, shndërrojini detyrat e shtëpisë së fëmijëve në argëtim

Prindër, shndërrojini detyrat e shtëpisë së fëmijëve në argëtim

Detyrat e shtëpisë së fëmijëve shpeshherë janë stresuese për fëmijët. Por prindërit mund të gjejnë disa mënyra sesi t’i kthejnë ato në argëtuese.

Brazili bindshëm e fitoi Argjentinën

Brazili bindshëm e fitoi Argjentinën

Derbi i madh latino-amerikan në futbioll mes Brazilit dhe Argjentinës përfundoi me fitore të kariokëve.

Bayerni bën gati 50 milionë euro për Hysajn

Bayerni bën gati 50 milionë euro për Hysajn

Elseid Hysaj për momentin ndodhet i grumbulluar me kombëtaren Shqiptare, por zërat për të ardhmen e tij pavarësisht rinovimit me Napolin nuk kanë fund. "Fichajes.net" hedh hije dyshimi ku sipas tyre në kërkim të 22-vjeçarit janë vënë ekipe me peshë...

Stephen Curry arriti rekod të ri

Stephen Curry arriti rekod të ri

Basketbollisti i Golden Stejt, Stephen Curry i cili para dy ditëve për herë të parë pas dy viteve nuk goditi asnjë treshe në një ndeshje, mbrëmë realizoi 13 goditje për tre pikë dhe vendosi rekord të ri në NBA ligën.

Kompanitë të interesuara për Programin Erazmus plus

Kompanitë të interesuara për Programin Erazmus plus

Kompanitë janë të kënaqura nga Programi Erazmus plus dhe gjithnjë e më shumë aplikojnë veçanërisht në pjesën e trajnimit të të punësuarve.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni