Efekti i vajit të ullirit në trupin esëll

Efekti i vajit të ullirit në trupin esëll

Vaji i ullirit për shkak të vlerave ushqyese që përmban është cilësuar si një ndër mrekullitë e natyrës. Sipas studimeve të ndryshme thuhet se një lugë gjelle vaj ulliri i papërpunuar në ditë menjanon një sërë sëmundjesh, përmirëson lëkurën, flokët...

NATA E SHËNUAR REGAIB

NATA E MADHE E REGAIBIT SHËNON FILLIMIN E TRE MUAJVE

Nata e shënuar Regaib, e cila në gjuhën arabe është shumësi i fjalës “ragibe”, që do të thotë dëshirë, prirje, interesim. Besohet se në këtë natë, mëshira, ndihma dhe bujaria e Allahut shpërndahen me të tepërt.

Sa herë Bayerni eliminon Benficën, shkon dhe fiton finalen

Sa herë Bayerni eliminon Benficën, shkon dhe fiton finalen

Historia flet në favor të Bayernit në përballjen ndaj Benficës. Sipas “Bild” sa herë që Bayerni ka hasur Benficën në fazën e eliminimeve direkte në kupat e Evropës ka shkuar gjithnjë në finale.

Magjia nuk ekziston, kjo është dhunti nga Zoti

Magjia nuk ekziston, kjo është dhunti nga Zoti

Ejup Shabani ka lindur dhe jeton në fshatin Debresh të Gostivarit, kurse para 20 viteve ai filloi të shkruaj tekste për këngë. Në hollësi Shabani për revistën tonë na tregoni hapat e parë të karrierës së tij si tekst-shkrues:

Universiteti “Nënën Tereza” Vatër Që Do Ta Çojë Përpara Shoqërinë Dhe Kombin

Universiteti “Nënën Tereza” Vatër Që Do Ta Çojë Përpara Shoqërinë Dhe Kombin

Nga viti 2016 qyteti i Shkupit  me universitet në gjuhën shqipe

Për pes ditë i fitoi 424 milion dollarë

Për pes ditë i fitoi 424 milion dollarë

Filmi, Batman & Superman: Down of Justice - Fundi i Drejtësisë, me fitimin që e bëri brenda 5 ditëve që u shfaq në perden e bardhë, arriti një rekord të re.

Një ngjarje interesante nga jeta e Mimar Sinanit

Një ngjarje interesante nga jeta e Mimar Sinanit

Mimar Sinani gjatë jetës së tij ka ndërtuar:

Të parët e EURO 2016...

Të parët e EURO 2016...

Për herë të parë  në Kampionatin Evropian 2106 arritën të depërtojnë ose më mirë të themi të kualifikohen shumë shtete duke i lënë pas edhe shtetet të cilat në fillim konsidero0heshin si kandidat për fitimin e këtij titulli.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni