Bosnja dhe Hercegovina e gjunjëzon Slloveninë

Bosnja dhe Hercegovina e gjunjëzon Slloveninë

Ekipi i basketbollit të Bosnjës dhe Hercegovinës e ka mposhtur me rezultat 97:93 Slloveninë, në ndeshjen e xhiros së tretë të Eurobasketit.

Facebook, Instagram dhe WhatsApp, së shpejti mund të ofrojnë veçori me pagesë

Facebook, Instagram dhe WhatsApp, së shpejti mund të ofrojnë veçori me pagesë

Meta së shpejti mund të ofrojë veçori shtesë me pagesë për përdoruesit. Gjiganti i medieve sociale thuhet se po krijon një organizatë të re produkti për të punuar në “veçoritë e mundshme me pagesë” për Facebook, Instagram dhe WhatsAp.

Zemërimi e dëmton shëndetin më shumë sesa trishtimi

Zemërimi e dëmton shëndetin më shumë sesa trishtimi

Ne e dimë që ndjenjat mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në mirëqenien tonë fizike dhe mendore. Por, a mund ta masim këtë peshë, dhe të bëjmë krahasime mes gjendjeve të ndryshme shpirtërore, dhe efekteve të tyre në shëndetin...

Tenisi përshëndetet me një legjendë, Serena Williams tërhiqet në moshën 40-vjeçare

Tenisi përshëndetet me një legjendë, Serena Williams tërhiqet në moshën 40-vjeçare

Bota e tenisit është përshëndetur me një legjendë të vërtetë të këtij sporti, teksa Serena Williams vendosi të tërhiqej pas disfatës në US Open ndaj Ajla Tomljanovic.

Rrjedhje karburanti, nisja e raketës së NASA-s anulohet sërish

Rrjedhje karburanti, nisja e raketës së NASA-s anulohet sërish

Një raketë e re e NASA-s, e cila supozohej të testohej sot, pësoi një pengesë, pasi karburanti i hidrogjenit filloi të rrjedhë nga ndarja e motorit në fund të raketës.

Chelsea e Tottenham “zotër” të Londrës, festojnë në derbet

Chelsea e Tottenham “zotër” të Londrës, festojnë në derbet

Festojnë Chelsea dhe Tottenham. Blutë e Londrës fituan në derbin kundër West Ham me rezultatin e ngushtë 2-1 dhe në fund i shpëtoi VAR, pasi anuloi një gol të Cornet për faull.

Kriza energjitike prek edhe futbollin

Kriza energjitike prek edhe futbollin

Ne mbledhjen e fundit të Lega Seria A, që zgjati rreth 45 minuta (u miratua buxheti për sezonin 2022-2023), presidenti Lorenzo Casini prezantoi përmbledhjen e punës së kryer në ditët e fundit me fokusin në temën e emergjencës energjetike.

Turku Bozkaja trajner i FC Shkupit

Turku Bozkaja trajner i FC Shkupit

Pas dorëheqjes së Goce Sedlloskit të mërkurën, vendim i ardhur ky pas eliminimit nga Conference League nga Ballkani, vetëm një hap pranë fazës së grupeve, FC Shkupi ka gjetur trajnerin e ri.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni