Atletiko Madridi gjen zëvëndësuesin e Feliksit te Barcelona

Atletiko Madridi gjen zëvëndësuesin e Feliksit te Barcelona

Skuadra e Atletiko Madridit ëhstë në kërkim të zëvendësuesit për Zhoao Feliksin, që në orët e ardhshme pritet të transferohet te Çellsi, në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Arian Ademi: Do të vazhdojë të luajë për Maqedoninë

Arian Ademi: Do të vazhdojë të luajë për Maqedoninë

Arian Ademi është pjesë kyçe e ekipit të futbollit të Maqedonisë. Mesfushori ka munguar në ndeshjet e fundit për shkak të dëmtimit dhe ka pasur shumë spekullime për të ardhmen e tij. Në një intervistë për “Germaniac.hr”, ka treguar se...

Zyrtare, Roberto Martinez është trajner i Portugalisë

Zyrtare, Roberto Martinez është trajner i Portugalisë

Roberto Martinez është trajneri i ri i Portugalisë. Lajmin e konfirmoi edhe Federata e Futbollit të Portugalisë, e cila prezantoi ish-trajnerin e Evertonit dhe të kombëtares së Belgjikës.

Zinedin Zidan refuzon tre kombëtare të mëdha të futbollit

Zinedin Zidan refuzon tre kombëtare të mëdha të futbollit

Zinedin Zidan vazhdon të mbetet një trajner i lirë edhe pse ka pasur oferta të shumta në drejtim të tij. Sipas gazetës franceze, L’Equipe, ish-trajneri i Real Madridit ka refuzuar tri kombëtare deri më tani.

Mungon vetëm zyrtarizimi, Portugalia zgjedh trajnerin e ri

Mungon vetëm zyrtarizimi, Portugalia zgjedh trajnerin e ri

Roberto Martinez ka arritur një marrëveshje verbale për t’u bërë trajneri i ri i kombëtares së Portugalisë. Emërimi i 49-vjeçarit spanjoll pritet të finalizohet në fund të javës së ardhshme. Martinez, i cili ka marrë oferta nga vende të tjera...

Ceferin, kandidati i vetëm për president në zgjedhjet e UEFA-s

Ceferin, kandidati i vetëm për president në zgjedhjet e UEFA-s

UEFA njoftoi mëngjesin e sotëm se Aleksander Ceferin është kandidati i vetëm për zgjedhjet e 5 prillit 2023.

Suarez pritet si hero nga 30 mijë tifozë

Suarez pritet si hero nga 30 mijë tifozë

Më shumë se 30 mijë tifozë të Gremios e kanë pritur si hero Luis Suarezin në Porto Alegre.

Kështu duket aeroplani luksoz 60-milionësh i Ronaldos, dhoma gjumi, tualet...

Kështu duket aeroplani luksoz 60-milionësh i Ronaldos, dhoma gjumi, tualet...

Cristiano Ronaldo fluturoi drejt Arabisë Saudite, ku do të vijojë karrierën vitet e ardhshme, me një aeroplan privat me vlerë 60 milionë funte.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.