Nxënësit kthehen në mësim, nis viti shkollor 2022/2023

Nxënësit kthehen në mësim, nis viti shkollor 2022/2023

Rreth 255 mijë filloristë dhe nxënës të shkollave të mesme sot e fillojnë vitin shkollor 2022/2023 në të cilin mësimi, pas dy viteve pandemi, fillon pa protokolle antikovid dhe maska mbrojtëse.

Dorëhiqet trajneri i FC Shkupit, Goce Sedlloski

Dorëhiqet trajneri i FC Shkupit, Goce Sedlloski

Menaxhmenti i FC Shkupit nëpërmjet një njoftimi në fejsbuk ka bërë të ditur se F.C Shkupi ka pranuar dorëheqjen e kryetrajnerit Goce Sedlloski. Nga klubi falënderojnë tashmë ish-trajnerin pas 21 vitesh kontribut që ka dhënë në FC Shkupi dhe i...

Ministria e Arsimit njeh diplomën e Medresesë

Kuvendi ka kërkuar mendimin e Ministrisë së Arsimit mbi propozim-Ligjin për Arsim të Mesëm të bashkësive fetare në Maqedoni të Veriut, shkruan Alsat. 

Braziliani do të marrë 200 mijë funte

Braziliani do të marrë 200 mijë funte

Antoni pritet të kalojë vizitat mjekësore me Mançester Junajtidin brenda 24 orëve për t’u bërë kështu transferimi i pestë i trajnerit Erik ten Hag në “Old Trafford”.

Pasnesër nis viti i ri shkollor – Nuk ka masa antiCOVID, vonohen tekstet për këto klasa

Pasnesër nis viti i ri shkollor – Nuk ka masa antiCOVID, vonohen tekstet për këto klasa

Mësimi nga viti i ri akademik 2022/2023 do të zhvillohet në shkolla të hapura dhe pa protokolle anti-covid dhe detyrim për mbajtjen e maskave mbrojtëse.

Në UT nga sot fillon regjistrimi i studentëve të rinj për vitin akademik 2022/2023

Në UT nga sot fillon regjistrimi i studentëve të rinj për vitin akademik 2022/2023

Nga data 29 gusht e deri më 2 shtator 2022 në Universitetin e Tetovës do të zhvillohet afati i parë i regjistrimit të studentëve të rinj, për vitin akademik 2022/2023. Në të gjitha 13 njësitë akademike të Universitetit janë bërë...

U përplas me tifozët, Spalletti: Po më shanin nga familja, shpëtova pa më goditur me shuplakë

U përplas me tifozët, Spalletti: Po më shanin nga familja, shpëtova pa më goditur me shuplakë

Fiorentina dhe Napoli nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0 në përballjen mes tyre e cila ishte e vlefshme për javën e 3-të të Serie A.

Apple Watch Pro pritet të prezantohet në ngjarjen e 7 shtatorit

Apple Watch Pro pritet të prezantohet në ngjarjen e 7 shtatorit

Siç e dini shumica prej juve, Apple do të prezantojë gjeneratën e re të iPhonë-ve gjatë ngjarjes së 7 shtatorit, por krahas telefonave, disa analistë të industrisë besojnë se gjatë ngjarjes do të prezantohet edhe një orë e mençur.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni