Kontrata e Ronaldos me Al-Nassr nuk përfshin

Kontrata e Ronaldos me Al-Nassr nuk përfshin

Kontrata e Cristiano Ronaldos nuk përfshin një kalim te Newcastle.

Liverpooli me ofertë 44 milionëshe për mesfushorin e Wolvesit

Liverpooli me ofertë 44 milionëshe për mesfushorin e Wolvesit

Liverpooli është i interesuar për mesfushorin e Wolvesit, Matheus Nunes.

Rusia tërhoqi vendimin, do të vazhdojnë te UEFA

Rusia tërhoqi vendimin, do të vazhdojnë te UEFA

Federata e Futbollit të Rusisë u tërhoq dhe vendosi të qëndrojë në UEFA, pas kërcënimeve se do t’i bashkohej konfederatës aziatike.

FIFA: Një minutë heshtje për “Mbretin” në gjithë globin

FIFA: Një minutë heshtje për “Mbretin” në gjithë globin

FIFA u ka bërë thirrje të gjitha federatave anëtare që të mbajnë 1 minutë heshtje para çdo ndeshjeje në të gjitha fushat e futbollit, këtë fundjavë dhe në vijim, për të nderuar legjendën e futbollit, Pele, i ndarë nga jeta...

Gazetari Zajmi tregon fanellën e ardhur nga Brazili

Gazetari Zajmi tregon fanellën e ardhur nga Brazili

Gazetari sportiv Uvil Zajmi i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ ka folur në lidhje me ndarjen nga jeta të ish-futbollistit të Brazilit, Pele dhe ndikimin e tij në sportin e futbollit.

Sondazhi i BBC: Katari, Botërori më i mirë në shekullin 21

Sondazhi i BBC: Katari, Botërori më i mirë në shekullin 21

Në një sondazh të BBC-së se cila Kupa e Botës ishte më e mira në shekullin e 21-të, rreth 78 për qind e pjesëmarrësve në sondazh votuan për Katarin. Turneu në të cilin Argjentina mposhti Francën në një finale dramatike...

Mesi dhe Di Maria sërish shkruajnë historinë e futbollit

Mesi dhe Di Maria sërish shkruajnë historinë e futbollit

Pas medaljes së artë në Lojërat Olimpike në vitin 2008, Lionel Mesi dhe Anhel Di Maria kanë fituar së bashku trofeun e Kupës së Botës “Katar 2022”. Dyshja Messi – Di Maria tani janë bërë lojtarët e vetëm që e...

Donçiç vendos rekordin sezonal të pikëve, fitore për Bostonin dhe Denverin

Donçiç vendos rekordin sezonal të pikëve, fitore për Bostonin dhe Denverin

Ekipi i Los Anxhelos Lejkers rikthehet te fitorja në NBA, pasi që më rezultat 129-110 mundi Orlandon në transfertë. LeBron Xhejms me 28 pikë ishte lider për kalifornianët, ndërkohë që 49 pikë u realizuan nga lojtarët e stolit.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.