Enis Aliu fiton medalje bronzi në „SHADOWBOXING CHALLENGE“ në EUBC

Enis Aliu fiton medalje bronzi në „SHADOWBOXING CHALLENGE“ në EUBC

Federata Evropiane e Boksit, EUBC, ka organizuar një ngjarje interesante me titullin “SHALLOWBOXING CHALLENGE”, ku të gjithë boksierët nga Evropa i dërguan videot e tyre të trajnimit të publikuara në rrjetet sociale.

Legjenda e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri do të ketë shtatore në Prishtinë

Legjenda e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri do të ketë shtatore në Prishtinë

Në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, së shpejti do të zbulohet shtatorja për futbollistin më të famshëm të Kosovës dhe ish kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, i cili vdiq dy vite më parë, njofton korrespondenti i...

Liga e Evropës do të përfundojë me mini turne në Gjermani

Liga e Evropës do të përfundojë me mini turne në Gjermani

Turneu në Ligën e Evropës do të mund të vazhdohet në muajin gusht me mini-turne në Frankfurt, sipas gazetën ditore gjermane “Zidojçe Cajtung”.

“Bild”: Liga e kampionëve do të luhet në Lisbonë

“Bild”: Liga e kampionëve do të luhet në Lisbonë

Shefat e UEFA-s, tashmë vendosën se në cilin qytet do të mbahet faza e fundit e Ligës së kampionëve.

Studentja Amra Memedi fiton bursë të plotë në Universitetin Nju Jork në Abu Dhabi

Studentja Amra Memedi fiton bursë të plotë në Universitetin Nju Jork në Abu Dhabi

 Një nga nxënëset e kolegjit ‘Jahja Kemal’ që ka mbaruar me sukses të shkëlqyeshëm ka fituar bursë të plotë për të vijuar studimet në Universitetin Nju Jork me seli në Abu Dhabi.

Një kompani amerikane dëshiron të blejë klubin e fudbollit Roma

Një kompani amerikane dëshiron të blejë klubin e fudbollit Roma

Kompania amerikane “General American Capital Partners” (GACP) po shqyrton mundësinë e blerjes së klubit të futbollit Roma, njoftoi “Koriere della Sera”.

Tani ka një qen-robot për të ndihmuar

Roboti i qenve Spot, i kompanisë Amerikane të projektimit, inxhinierisë dhe robotikës Boston Dynamics, është ndoshta një ndihmë e madhe kur bëhet fjalë për mbajtjen e deleve në kullotë.

Ibrahimoviq do të jetë i gatshëm për ndeshjet me Lacion dhe Juventusin

Ibrahimoviq do të jetë i gatshëm për ndeshjet me Lacion dhe Juventusin

Sulmuesi i Milanit Zllatan Ibrahimoviq, pritet tërësisht të jetë i gatshëm për ndeshjet me Lacion dhe Juventusin në Serinë “A”. Suedezi 38 vjeçar e lëndoi muskulin gjatë stërvitjes dhe për momentin është jashtë aksionit.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni