Rekord mbi rekord

Rekord mbi rekord

Lionel Messi fitoi Botërorin, duke kurorëzuar një karrierë jashtë çdo niveli normal, e cila e bën atë një legjendë të gjallë, por edhe në vazhdimësi, thjesht të pavdekshëm, së bashku me Diego Armando Maradonën.

Vedat Muriqi mund t’i bashkohet klubit më të madh në botë

Vedat Muriqi mund t’i bashkohet klubit më të madh në botë

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi mund t’i bashkohet Real Madridit. Kështu të paktën raportojnë mediumet në Spanjë dhe Itali.

FIFA publikon numrin e vizitorëve në Katar gjatë Botërorit

FIFA publikon numrin e vizitorëve në Katar gjatë Botërorit

Kampionati Botëror i futbollit përfundo të dielën me finalen ndërmjet Argjentinës dhe Francës e cila përfundoi me triumfin e argjentinasve pas ekzekutimit të penalltive.

Argjentina priti 36 vite për trofeun e kupës së botës

Argjentina priti 36 vite për trofeun e kupës së botës

Me triumfin ndaj Francës pas ekzekutimit të penalltive, Argjentina e ka fituar titullin e tretë të Kupës së Botës në histori të saj. Për ta bërë këtë, kjo kombëtare ka pritur hiç më pak se 36 vjet.

Ronaldinho: Mbappe është një lojtar i dashur nga brazilianët

Ronaldinho: Mbappe është një lojtar i dashur nga brazilianët

Në prag të finales së Kupës së Botës mes Francës dhe Argjetninës, Ronaldinho, i cili fitoi Kupën e Botës 2002 me Brazilin, foli para mikrofonit të “L’Equipe”.

Infantino konfirmon Kupën e Botës së vitit 2026 me 48 ekipe

Infantino konfirmon Kupën e Botës së vitit 2026 me 48 ekipe

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka folur në konferencë për shtyp sot (e premte) dhe njëra nga temat ka qenë organizimi i Kupës së Botës së vitit 2026.

Formacioni më i mirë i gjysmëfinales

Formacioni më i mirë i gjysmëfinales

Pas përfundimit të dy ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Botës “Katar 2022”, janë përcaktuar edhe lojtarët më të mire. Një formacion që ka ardhur në bazë të vlerësimit që u është bërë lojtarëve.

Dalin 3 emra për stolin e Portugalisë

Dalin 3 emra për stolin e Portugalisë

Pas humbjes ndaj Marokut në çerekfinale, ëndrra e Cristiano Ronaldos me Portugalinë merr fund.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.