Mediat spanjolle: Ronaldo te Al-Nassr nga 1 janari

Mediat spanjolle: Ronaldo te Al-Nassr nga 1 janari

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, Kristiano Ronaldo do të luajë për Al-Nassr nga 1 janari 2023. Futbollisti portugez do të bashkohet me një kontratë dyvjeçare e gjysmë me skuadrën e Arabisë Saudite.

Alarmet për bomba, kallëzim penal për veprën terrorizëm ndaj një të mituri

Alarmet për bomba, kallëzim penal për veprën terrorizëm ndaj një të mituri

Ndërkohë që alarmet e rreme për bomba kanë vazhduar edhe sot, MPB-ja ka dorëzuar kallëzim penal ndaj një të mituri nga Shkupi, për veprën e kryer “terrorizëm”. 

Çfarë të mirash i sjell organizmit ngrënia farave të lulediellit

Çfarë të mirash i sjell organizmit ngrënia farave të lulediellit

Farat e lulediellit përmbajnë sasi të mëdha të kalciumit dhe magnezit, vitaminës B, A, D, E, acide yndyrore që janë të dobishme për lëkurën dhe flokët.

Facebook dhe Instagram po prezantojnë masa të reja për të mbrojtur privatësinë e fëmijëve

Facebook dhe Instagram po prezantojnë masa të reja për të mbrojtur privatësinë e fëmijëve

Meta njoftoi se për këdo nën 16 ose nën 18 vjeç në disa vende, kur të hyjë në Facebook, ata do të mundësojnë më shumë cilësime të privatësisë si parazgjedhje.

Zhiru dhe Mbape drejtojnë Francën në çerekfinale

Zhiru dhe Mbape drejtojnë Francën në çerekfinale

Franca është kombëtarja e radhës që ka siguruar kualifikimin në fazën çerekfinale, pasi që mposhti Poloninë me rezultatin 3:1, në kuadër të Botëror “Katar 2022”.

Argjentina në çerekfinale, eliminoi Australinë

Argjentina në çerekfinale, eliminoi Australinë

Argjentina ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror, pasi ka mposhtur Australinë 2:1, me një paraqitje magjike të Lionel Messit.

Zvicra fiton Serbinë dhe si e dyta në grupin G kalon në 1/8 e finales

Zvicra fiton Serbinë dhe si e dyta në grupin G kalon në 1/8 e finales

Zvicra fitoi 3:2 ndaj serbëve dhe siguruan kualifikimin tutje.

Reali dhe Barcelona në garë për firmën e sulmuesit argjentinas

Reali dhe Barcelona në garë për firmën e sulmuesit argjentinas

Mesfushori argjentinas, Enzo Fernandez është lojtari që po shkëlqen në Kupën e Botës “Katar 2022”, duke rikonfirmuar kualitetet që ka treguar te Benfika. Paraqitjet e lojtarit në Ligën e Kampionëve dhe në ligën portugeze kanë marrë vëmendjen e shumë skuadrave.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.