Liga e Kombeve: Maqedonia kundër Kosovës më 8 tetor në Shkup

Liga e Kombeve: Maqedonia kundër Kosovës më 8 tetor në Shkup

Kombëtarja e Maqedonisë do ta zhvillojë ndeshjen e saj nga raundi kualifikues për Kampionatin Evropian 2021 kundër Kosovës më 8 tetor.

Liga e Kampionëve kthehet më 7 gusht

Liga e Kampionëve kthehet më 7 gusht

Shtabi i Futbollit Evropian i ka publikuar ndryshimet në formatin e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Siç pritej, turneu do të përfundojë me “F8”, ndeshjet e të cilit do të zhvillohen në Lisbonë.

Sezoni i ri i Serie A mund të fillojë më 12 shtator

Sezoni i ri i Serie A mund të fillojë më 12 shtator

Sezoni i ri i kampionatit italian fillon më 12 shtator, transmeton “Sport Italia”.

Fillon regjistrimi në shkollat e mesme, paraqitja sipas rendit alfabetik të mbiemrit

Fillon regjistrimi në shkollat e mesme, paraqitja sipas rendit alfabetik të mbiemrit

Prej sot e deri më 18 qershor do të zbatohet aplikimi i parë nga afati i qershorit për regjistrim në vitin shkollor 2020/2021, sipas kritereve të përcaktuara në Konkursin e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës për regjistrimin e nxënësve të...

Higjiena e gojës

Higjiena e gojës

Nuk thuhet kot se dhëmbët e shëndoshë, ruajnë trupin e shëndoshë.

Dy lojtarë të Ligës së parë angleze kanë virus korona

Dy lojtarë të Ligës së parë angleze kanë virus korona

Testet e reja pozitive pas raundit të tetë të testimit të futbollistëve dhe të punësuarve në Ligën e parë angleze janë dy.

Regjistrimi në vitin e parë në shkolla të mesme në një afat regjistrimi, por me termine të zgjeruara, për shkak të pandemisë

Regjistrimi në vitin e parë në shkolla të mesme në një afat regjistrimi, por me termine të zgjeruara, për shkak të pandemisë

Regjistrimi i nxënësve në vitin e parë, në shkollat e mesme publike në vitin shkollor 2020/2021 do të realizohet në një afat regjistrimi dhe i njëjti fillon me regjistrimin e parë më 16 dhe 17 qershor të këtij viti. Regjistrimet...

La Liga rikthen tifozët në stadium në fund të muajit?

La Liga rikthen tifozët në stadium në fund të muajit?

Pasi futbolli rinisi zyrtarisht të mërkurën me sfidën e Segunda Division, Rajo Valejkano-Albasete ndërsa të enjten rifilloi edhe La Liga me derbin e Andaluzisë, Sevilja-Betis 2-0,  në Spanjë po mendojnë edhe për rikthimin e tifozëve në stadiume që mund të...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni