Anulohet matura shtetërore, 2019/2020, vazhdon mësimi onlajn deri në fund të vitit shkollor

Anulohet matura shtetërore, 2019/2020, vazhdon mësimi onlajn deri në fund të vitit shkollor

U anulua matura shtetërore, matura shkollore dhe provimi përfundimtar për këtë vit shkollor, 2019/2020 për nxënësit e shkollave të mesme. Të gjithë do të marrin diploma për arsimin e mesëm të kryer me të njëjtën rëndësi si vitet e kaluara,

Shpresat e Liverpoolit për titull

Shpresat e Liverpoolit për titull

Kryeministri i Anglisë gjatë ditës së sotme do të mbajë një mbledhje me kabinetin e tij, para se të drejtohet në një konferencë për masat e reja që do të merren në këtë vend.

Mynihu mbetet mes nikoqirëve të Kampionatit Evropian 2020

Mynihu mbetet mes nikoqirëve të Kampionatit Evropian 2020

Mynihu do të mbetet në mesin e qyteteve nikoqire të ndeshjeve të Kampionatit Evropian, i cili u zhvendos për vitin 2021, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Ademi: Së shpejti plan konkret arsimor me pako të masave në mesin e të cilave edhe për maturën shtetërore

Ademi: Së shpejti plan konkret arsimor me pako të masave në mesin e të cilave edhe për maturën shtetërore

Në ditët në vijim mbetet që ta sjellim vendimin final se si do të mbahet matura shtetërore – në qershor ose do të hiqet për këtë gjeneratë të maturantëve, theksoi ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi në konferencën onljan...

Rrëfimi i yllit të NBA që agjëron edhe kur luan

Rrëfimi i yllit të NBA që agjëron edhe kur luan

Rreth një vit më parë, gazeta prestigjioze New York Times e kishte publikuar një intervistë me basketbollistin e Boston Celtics, Enes Kanter, i cili agjëron gjatë muajit të Ramazanit, edhe kur ka ndeshje të rëndësishme për të luajtur. Më poshtë...

Nëse Seria A nuk rifillon deri më 14 qershor, sezoni nuk do të luhet

Nëse Seria A nuk rifillon deri më 14 qershor, sezoni nuk do të luhet

Klubet e ligës elitare të futbollit italian kanë parashtruar afat kohor për rifillimin e sezonit 2019/2020, që është ndërprerë në mes të muajit mars për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Rikthimi i futbollit pas pandemisë, FIFA propozon një rregull interesant për skuadrat

Rikthimi i futbollit pas pandemisë, FIFA propozon një rregull interesant për skuadrat

FIFA ka kërkuar që skuadrave t’u mundësohen të përdorin pesë zëvendësime gjatë ndeshjeve për t’u përshtatur me ritmin pas rikthimit në fushën e lojës. Propozimi ka ardhur nga FIFA drejt Bordit të Shoqatës Ndërkombëtare të Futbollit, që kontrollon Ligjet e...

Ademi: Lajm i rrejshëm është se shkollat do të hapen më 18 maj

Ademi: Lajm i rrejshëm është se shkollat do të hapen më 18 maj

Ministri i Arsimit dhe Shkencës në faqen e tij në Facebook e ka shpërndarë një vendim të ministrisë, që sipas tij është i rrejshëm, në lidhje me rihapjen e shkollave në vend.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni