Rojs, lëndohet dhe mungon në “Katar 2022”

Rojs, lëndohet dhe mungon në “Katar 2022”

Kapiteni i Borusia Dortmundit, Marko Rojs, ështe futbollisti me më pak fat në botën e futbollit. Ditë më parë, Rojs u lëndua dhe është më se e sigurtë se do të mungojë nga evenimeti i katërt më i madh në...

Denis Shreder, rikthehet te Los Anxhelos Lejkers

Denis Shreder, rikthehet te Los Anxhelos Lejkers

Basketbollisti i kombëtares së Gjermanisë, Denis Shreder, pas suksesit në Kampionatin Evropian, vendosi që të rikthehet te skuadra e Los Anxhelos Lejkersit në NBA, duke firmos kontratë njëvjeçare.

Zyrtare! “Qato” rikthehet te KF Shkëndija

Zyrtare! “Qato” rikthehet te KF Shkëndija

Klubi futbollistik Shkëndija ka njoftuar rikthimin e trajnerit Qatip Osmani, përcjell TV21.

Arabia Saudite, 138 milionë euro për Superkupën e Italisë

Arabia Saudite, 138 milionë euro për Superkupën e Italisë

Maksi-oferta nga Arabia Saudite në Serinë A për Superkupën e Italisë.

Polonia befason dhe eliminon Slloveninë

Polonia befason dhe eliminon Slloveninë

Kombëtarja e Polonisë përgatiti befasinë më të madhe në Eurobasket 2022, pasi që në çerekfinale mundi kombëtaren e Sllovenisë, kampionin aktual të Evropës, me rezultat 90-87.

Bayern Munich – Barcelona, formacionet e mundshme të superderbit evropian që zhvillohet sonte në ‘Allianz Arena’

Bayern Munich – Barcelona, formacionet e mundshme të superderbit evropian që zhvillohet sonte në ‘Allianz Arena’

Bayern Munich dhe Barcelona do të përballen në xhiron e dytë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Milevski publikoi listën për ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë

Milevski publikoi listën për ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Bullgarinë

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit kundër Gjeorgjisë (23 shtator) dhe Bullgarisë (26 shtator) nga grupi 4 në Ligën C të Kombeve.

FC Shkupi dënohet me 44 mijë euro nga UEFA

FC Shkupi dënohet me 44 mijë euro nga UEFA

Menaxhmenti i FC Shkupit njofton se klubi është dënuar me 44 mijë euro nga UEFA.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni