Të punësuarit në kopshtet e Tetovës javën e ardhshme i nenshtrohen skriningut

Të punësuarit në kopshtet e Tetovës javën e ardhshme i nenshtrohen skriningut

Institucioni publik komunal kopshti i fëmijëve “Mlladost” – Tetovë bashkë me institucionet shëndetësore më 26 dhe 27 maj do të bëjnë skrining për edukatoret dhe përkëdhelëset e punësuara që të hetohet se a ka të sëmurë nga koronavirusi para fillimit...

Sllovenia ka konfirmuar se ka vendosur që të rikthejë futbollin nga muaji i ardhshëm

Sllovenia ka konfirmuar se ka vendosur që të rikthejë futbollin nga muaji i ardhshëm

Liga sllovene pritet të rikthehet më 5 qershor, dukem iu bashkuar kampionateve të tjera që kanë vendosur të përfundojnë edicionin.

Këpucët e Jordanit shiten në ankand për 560 mijë dollarë

Këpucët e Jordanit shiten në ankand për 560 mijë dollarë

Këpucët e nënshkruara nga Michael Jordani – i cili i kishte veshur po ato palë në një ndeshje të cilën ia fitoi Chicago Bulls-ave në sezonin e tij debutues në NBA – janë shitur në një ankand online për 560...

Prej 908 të testuarve në kopshte, deri më tani vetëm një pozitiv me Kovid-19

Prej 908 të testuarve në kopshte, deri më tani vetëm një pozitiv me Kovid-19

Prej 908 testeve të bëra deri më tani të të punësuarve në kopshtet në Manastir, Shkup dhe Veles, është konfirmuar vetëm një rast pozitiv me Kovid-19 në Manastir.

Reali, Barcelona edhe klubet e tjera nga La Liga filluan me stërvitjet në grupe deri në 10 persona

Reali, Barcelona edhe klubet e tjera nga La Liga filluan me stërvitjet në grupe deri në 10 persona

Ekipet e kampionatit spanjoll të futbollit vazhdojnë me stërvitje grupore, prej sot me nga 10 lojtarë.

Bundesliga rikthehet nesër: Rashicën me shokë e pret një super përballje

Bundesliga rikthehet nesër: Rashicën me shokë e pret një super përballje

Pas më shumë se dy muajve pritje, më në fund rikthehet futbolli evropian.

Igli Tare: Katastrofë nëse anulohet Serie A, qeveria nuk dëshiron ta ndihmojë futbollin

Igli Tare: Katastrofë nëse anulohet Serie A, qeveria nuk dëshiron ta ndihmojë futbollin

Drejtori sportiv i Lazios, shqiptari Igli Tare ka pohuar se do të ishte ‘një katastrofë’ nëse anulohet Serie A dhe se qeveria italiane nuk dëshiron të ndihmojë futbollin.

Barcelona me surprizë të pakëndshme për tifozët

Barcelona me surprizë të pakëndshme për tifozët

Për shkak të krizës, menaxhmenti i Barcelonës vendosi që të mos kthejë paratë për ata tifozë me biletat e sezonit për “Kamp Nou”, transmetojnë mediat spanjolle.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni