Bota këtë vit nuk do ta ketë Futbollistin më të mirë!

Bota këtë vit nuk do ta ketë Futbollistin më të mirë!

FIFA këtë vit nuk do t’i ndajë çmimet „The Best“ për personalitetet më të shquara nga bota e futbollit, transmetoi “Marka”.

U publikua data për kthimin e Seria “A”

U publikua data për kthimin e Seria “A”

Kampionati në Seria “A” do të kthehet më 13 qershor, zyrtarisht bëri të ditur liga italiane e futbollit.

Fejsbuk ka hequr më shumë se nëntë milion postime me gjuhë të urrejtjes

Fejsbuk ka hequr më shumë se nëntë milion postime me gjuhë të urrejtjes

Kompania Fejsbuk e informon publikun për një rritje drastike të numrit të postimeve të fshira që promovojnë dhunë dhe gjuhë të urrejtjes, të cilat tani i atribuohen përmirësimeve në teknologji për njohje automatike të tekstit dhe imazhit, njofton “Gardian”.

Duhanpirësit janë me rrezik dyfish më të lartë për forma më të rënda të Kovid-19

Duhanpirësit janë me rrezik dyfish më të lartë për forma më të rënda të Kovid-19

Duhanpirësit dhe ish-duhanpirësit, përfshirë edhe përdoruesit e cigareve elektronike, kanë pothuajse dy herë më shumë rrezik nga zhvillimi i një formë më të rëndë të Kovid-19 sesa jo duhanpirësit, tregojnë hulumtimet nga Universiteti Kalifornia, San Francisko.

UEFA i mohon informacionet për shkurtim të mundshëm të kualifikimeve për eurokupet në sezonin e ri

UEFA i mohon informacionet për shkurtim të mundshëm të kualifikimeve për eurokupet në sezonin e ri

Asociacioni evropian i futbollit i ka mohuar informacionet e gazetës britanike “Tajms” për gjoja ulje të raundeve kualifikuese për Ligën e kampionëve dhe Ligën e Evropës në sezonin 2020/2021.

Futbollistët e PSZH do të marrin kuti të arta për “Ajfon” për fitoren e Ligës 1

Futbollistët e PSZH do të marrin kuti të arta për “Ajfon” për fitoren e Ligës 1

Kompania “Dizajn gold”, partnere e klubit të futbollit Pari Sent-Zhermen, ka njoftuar se do t’u shpërndajë të gjithë lojtarëve kuti për “Ajfon” prej ari 24 karatësh, për nder të fitores në kampionatin francez 2019/20.

Prej nesër fillon testimi i të punësuarve në çerdhe

Prej nesër fillon testimi i të punësuarve në çerdhe

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në ‘Utrinski brifing’ tha se “skriningun për gjendjen e Covid-19 që e paralajmëruan autoritetet shëndetësore fillon nesër”.

Liga premierë mund të vazhdojë më 12 qershor

Liga premierë mund të vazhdojë më 12 qershor

Kampionati i futbollit në Angli i ndërprerë në mars për shkak pandemisë me koronavirusin, mund të vazhdojë më 12 qershor.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni