Ademi: Protokoll i veçantë për regjistrim në shkolla fillore dhe të mesme

Ademi: Protokoll i veçantë për regjistrim në shkolla fillore dhe të mesme

Nuk do të ketë dekret të veçantë për mënyrën se si maturantët do të selektohen gjatë regjistrimit në fakultet, por ajo do t’u lihet në dorë vetë fakulteteve. Këtë e deklaroi ministri për Arsim dhe Shkencë, Arbër Ademi në emisionin...

Stërvitjet e klubeve nga Serie A do të vazhdojnë

Stërvitjet e klubeve nga Serie A do të vazhdojnë

Qeveria e Italisë ka bërë të ditur se vetëm disa ndryshime të vogla do të duhen, para se të fillojnë stërvitjet grupore më 18 maj.

Interi i ofroi 15 milionë euro për Vidalin

Interi i ofroi 15 milionë euro për Vidalin

Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal është në sferën e interesit të Interit. Klubi nga Milano është i gatshëm ta blejë futbollistin kilian për 15 milionë euro, por klubi katalonas dëshiron t’i fitojë të paktën 20 milionë.

Stadiumi Marakana në Brazil do të shndërrohet në spital

Stadiumi Marakana në Brazil do të shndërrohet në spital

Marakana në Rio de Zhanjero, një prej stadiumeve më të njohura në botë, do të bëhet spital i përkohshëm për të infektuarit nga koronavirusi i ri.

Itali: Lajmet nga disa ekipe nuk janë të mira

Itali: Lajmet nga disa ekipe nuk janë të mira

Ministri italian i Sportit, Vinçenco Spadafora ka komentuar përsëri mundësinë e vazhdimit të Serisë A.

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës janë ka testuar të martën, ndërsa kanë rezultuar negativ për coronavirusi.

Zyrtarisht: Gjermania i dha “dritë të gjelbër” Bundesligës

Zyrtarisht: Gjermania i dha “dritë të gjelbër” Bundesligës

Autoritetet në Gjermani zyrtarisht e miratuan ripërtëritjen e sezonit në kampionatin lokal. Kjo mund të ndodhë në gjysmën e dytë të majit, ndërsa liga gjermane e futbollit ka të drejtë të zgjedhë datë. Pritet të jetë ose më 15 maj...

Testimet e futbollistëve: U nënshtrohen tamponëve për covid 19 në Spanjë

Testimet e futbollistëve: U nënshtrohen tamponëve për covid 19 në Spanjë

Në Spanjë nisin testet për coronavirus te 42 klubet profesioniste, 20 të primera Division dhe 22 të Segunda Division.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni