AKTIVITET LETRAR PËR NDERË TË ESAD  MEKULIT

Aktiviteti i radhës i Klubit të Shkrimtarëve “OENEUM” – Tetovë, më 18.12 2016, organizoi Akademi Përkujtimore, kushtuar 100 vjetorit të lindjes së poetit Esad Mekuli.

Kongresi I Manastirit Rruga Drejt Bashkimit Kombëtar

Nën patronatin e zëvendëskryeministrit për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit, Festim Halili në Manastir është shënuar 108 vjetori i Kongresit të Manastirit, ku u hartua alfabeti i gjuhës shqipe.

Ndërron jetë Esma Rexhepova

Pas një sëmundje të shkurtër dhe të rëndë në moshën 73-vjeçare ka ndërruar jetë këngëtarja dhe humanistja e njohur e Maqedonisë, Esma Rexhepova-Teodosievska.

Please publish modules in offcanvas position.