Rama: Feja të futet në shkolla, nuk cënon laicitetin

Për kryeministrin Rama, ka ardhur koha që shkollat publike të hapin dyert për njohjen e besimeve fetare. Në aktivitetin e organizuar nga Komuniteti Mysliman për ditëlindjen e profetit Muhamed, Rama u shpreh se projekti i qeverisë nuk cënon laicitetin e...

Mijëra besimtarë përkujtojnë Profetin Muhamed (a.s.)

Mijëra qytetarë shqiptarë, u bënë pjesë e programit festiv në përkujtim të Profetit Muhamed, paqja qoftë mbi të, organizuar për të njëmbëdhjetin vit radhazi nga Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Fondacioni Kulturor e Arsimor “Sema”.

NATA E SHËNUAR REGAIB

Nata e shënuar Regaib, e cila në gjuhën arabe është shumësi i fjalës “ragibe”, që do të thotë dëshirë, prirje, interesim. Besohet se në këtë natë, mëshira, ndihma dhe bujaria e Allahut shpërndahen me të tepërt.

Magjia nuk ekziston, kjo është dhunti nga Zoti

Ejup Shabani ka lindur dhe jeton në fshatin Debresh të Gostivarit, kurse para 20 viteve ai filloi të shkruaj tekste për këngë. Në hollësi Shabani për revistën tonë na tregoni hapat e parë të karrierës së tij si tekst-shkrues:

Filmi "Shok" nuk fiton Oscarin

Në Los Angeles u mbajt edicioni  88 i Oscarit. Për herë të parë në listën për të fituar Oscarin u gjind edhe një film shqiptarë.

Please publish modules in offcanvas position.