DiCaprio fiton Oscarin

DiCaprio fiton Oscarin

Aktori Leonardo DiCaprio është klasifikuar si aktori më i mirë. Gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve në Oscar, DiCaprio ka marrë çmimin si aktori më i mirë, për rolin e tij në filmin "The Revenant".

Kjo është hera e pestë që aktori është nominuar për këtë çmim prestigjioz, ndërsa fansat më në fund duket se talenti i aktorit është shpërblyer. Kujtojmë se DiCaprio si pjesë e këtij filmi që e bëri dhe fitues luan rolin e Hugh Glass dhe përjetimet e tij në vitet 1820.