1,5 miliardë njerëz në botë...

Agjencia Ndërkombëtare për Energji (IEA) bëri të ditur se 1,5 miliardë njerëz në botë, 80% të cilin e përbëjnë banorët që jetojnë në shtete më pak të zhvilluara, jetojnë pa energji elektrike.

81% e rusëve përkrahin sanksionet ndaj Turqisë

Ndërmarrja e pavarur anketuese ruse me qendër në Moskë, Levada Center theksoi se 81% e rusëve përkrahin sanksionet që i bëhen Turqisë për shkak të rrëzimit të aeroplanit rus.

HAJDAR EL-IBADI

ISIS në Irak morri në shënjestër shkollat, xhamitë, spitalet, rrugicat dhe gjithçka tjetër, mirëpo nga ana tjetër u vranë dhe u shkatërruan me qindra aktivistë të tyre.

Zbulimi i vitit!

Një grup shkencëtarë në SHBA- gjetën zgjidhje për rënien e flokëve. Ilaçi që përmban lëndë aktive të  Ruxolitinib, eksperiment ky i zhvilluar në Universitetin Yale, arriti që të mbin përsëri qime prej flokëve, vetullave dhe qerpikëve të rënë.

Prodhoi trëndafilin bionik!

Prova për një lule elektronike të realizuar nga një grup shkencëtarësh në Universitetin Linkopin në Suedi përfundoi suksesshëm.

Please publish modules in offcanvas position.