DLAMINI ZUMA, Kryetari i Komisionit i Bashkimit Afrikan

“Ju (Lëvizja Hizmet) jeni nga një afrikanë Jugorë. Ju besoj shumë. Jemi të gatshëm që të bëjmë gjithçka për t'ju ndihmuar që të hapni sa më shumë shkolla dhe institucione të tjera humanitare në Afrikë.

JENS STOLTENBERG, Sekretari Gjeneral i NATO

“Jemi të shqetësuar nga veprimet ushtarake të Rusisë në afërsi të kufirit të NATO. Më herët kam deklaruar se ne e përkrahim Turqinë dhe tërësinë e tokave të Turqisë si aleate e NATO-së.

I mëshoi, i mëshoi, ia mëshuan

Komandanti i Forcave të Jerusalemit të Ushtrisë së Gardit për Revolucion të Iranit, Kasim Sulejmani para tre javëve pohohej që të jetë plagosur rëndë në Siri.

251 Sipas kompanisë për informim...

251 Sipas kompanisë për informim dhe analizë me qendër në Gjermani “StatIsta”, pasaportën më të shtrenjtë në botë me një çmim prej 251 dollarë e jep Turqia.

%64 Sipas hulumtimit...

%64 Sipas hulumtimit të bërë nga ana e rrjetit hulumtuese globale WIN/Gallup në 64 shtete të botës me 62 mijë persona.

Please publish modules in offcanvas position.