MSH: Në Spitalin psikiatrik 4 mijë biseda telefonike për mbështetje psikologjike të qytetarëve

Në ISHP Klinikën për Psikiatri janë realizuar rreth 4.000 biseda telefonike për mbështetje psikologjike  të qytetarëve gjatë pandemisë me Kovid-19, duke filluar nga marsi, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Në linjën e parë telefonike për mbështetje psikologjike, e cila ishte hapur...

Mali i Zi hap kufijtë për Maqedoninë dhe shtetet e rajonit

Mali i Zi që nga dita e nesërme do të hap kufijtë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Serbisë, Bosnje dhe Hercegovinës, Shqipërisë dhe Kosovës, njoftoi drejtori i Institutit për Shëndet Publik, Boban Mugosha.

“Për hyrje në Mal të Zi...

Digjen dy vetura të EVN-së në Tetovë, policia areston nje person

Në lagjen “Potok” dhe në lagjen Bllok 70 janë djegur dy vetura të EVN-së.

Veturat tashmë ishin larguar nga vendi i ngjarjes kurse nga Njësiti për intervenim gjatë zjarreve thanë se kanë pasur shumë paraqitje nga qytetarët për djegien e...

RB Leipzig shkruan historinë, eliminon Atletico Madridin dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

Nuk e bëri Atalanta, por u përkujdes RB Leipzig për befasinë më të këndshme të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Skuadra gjermane ka shënuar fitore 2-1 ndaj Atletico Madrid në çerekfinale duke kaluar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

UNICEF: 800 milion fëmijë në botë nuk kanë kushte në shkolla për t’i larë duart

UNICEF: 800 milion fëmijë në botë nuk kanë kushte në shkolla për t’i larë duart

Në raportin e përbashkët të UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) thuhet se më shumë se 800 milion fëmijë në të gjithë botën nuk kanë kushte në shkolla për t’i larë duart.

Izraeli dhe EBA arritën marrëveshje paqësore historike

Izraeli dhe EBA arritën marrëveshje paqësore historike

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) sot arritën marrëveshje paqësore historike, që do të çojë deri te normalizimi i plotë i marrëdhënieve mes dy vendeve të Lindjes së Afërt, ndërsa marrëveshja është arritur me ndërmjetësim të presidentit amerikan, Donalld...

Fondi i Sigurimit të Depozitave në afat prej 20 ditë do të fillojë me dëmshpërblimin e depozituesve të Bankës Eurostandard

Fondi i Sigurimit të Depozitave në afat prej 20 ditë do të fillojë me dëmshpërblimin e depozituesve të Bankës Eurostandard

Fondi i Sigurimit të Depozitave njoftoi personat fizikë – depozitues të “Bankës Eurostandard” SHA Shkup se dëmshpërblimi në bazë të depozitave të përgjithshme të cilat i kanë në Bankë do të fillojë në afat prej 20 ditëve dhe do të...

Regjistrohen 141 raste me Kovid-19, dy të vdekur, 175 pacientë të shëruar

Regjistrohen 141 raste me Kovid-19, dy të vdekur, 175 pacientë të shëruar

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.848 testime, ndërsa janë regjistruar 141 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup-48, Kumanovë-21, Dibër-2, Shtip-15, Prilep-1, Strugë-1, Manastir-7, Kavadar-9, Gostivar-4, Gjevgjeli-1, Strumicë-4, Koçan-4, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-4, Berovë-1, Vinicë-7, Sveti Nikollë...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni