Me ceremoni zyrtare fillon mbledhja e përbashkët në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës

Ka filluar ceremonia e pritjes zyrtare të Qeverisë së Kosovës nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut, ku sot të dy qeveritë do të mbajnë mbledhje të përbashkët.

Kryeministri Albin Kurti i shoqëruar nga ministrat e Qeverisë së Kosovës, janë pritur...

Nesër mbahet mbledhja e përbashkët e qeverive të Maqedonisë dhe Kosovës

Nesër në Shkup do të mbahet mbledhje e përbashkët mes Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe Republikës së Kosovës. Në këtë mbledhje pritet harmonizimi i disa Marrëveshjeve/Memorandumeve, njoftoi Muhamet Hoxha, zëdhënës i Qeverisë.

“Mbajtja e seancës së përbashkët...

Zaev pas ekspertizës do vendos për dorëheqjet e Filipçes, Hasanit dhe dy dfejtorëve

-Kur të bëhen të ditura gjetjet nga ekspertiza dhe forenzika, atëherë do të jap mendimin tim me rastin e dorëheqjeve, kështu kryeministri Zoran Zaev u përgjigj sot fillimisht në lidhje me dorëheqjet e funksionarëve shtetërorë pas tragjedisë në Kovid-Qendrën në...

Ursula Von der Leyen viziton Ballkanin Perëndimor në fund të shtatorit

Kryetarja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen do të vizitojë Ballkanin Perëndimor para fundit të muajit, për të dërguar një sinjal të fortë të angazhimit tonë në procesin e anëtarësimit në BE.

“Para fundit të muajit, unë do të...

Kupa Botërore e futbollit për femra: Delegohen 4 refere nga RMV, Vjollca Izeiri asistente e parë e Ivana Projkovska

Ivana Projkovska me asistenetet Vjollca Izeiri dhe Elena Soklevska-Ilievski si dhe referja e katërt Irena Velevackovska, të shtunën në Cottbus ndajnë drejtësi në ndeshjen kualifikuese për KUpën e Botës Gjermani – Bullgari. Katër referet nga Maqedonia e Veriut Ivana Projkovska...

Carovska: S’ka indikacione për ndryshim të modelit në mësimdhënie

Ministrja e Arsimit, Milla Carovska sot deklaroi se incidenca e nxënësve të infektuar me koronavirus është shumë e ulët dhe se për momentin nuk ka indikacione për ndryshim të modelit të mësimit, transmeton Alsat. Carovska theksoi se në rast se...

Formacionet e mundshme, analizë dhe parashikim: Liverpool – Milan

Liverpooli është nikoqir i Milanit në takimin që luhet në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që starton ën ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Anfield Road”, me Rossonerët që rikthehen në garë pas afro...

Bashkimi Evropian do të sigurojë 140.000 euro mjete humanitare për t’u ndihmuar familjeve më të goditura

Bashkimi Evropian do të sigurojë 140.000 euro mjete humanitare për t’u ndihmuar familjeve më të goditura dhe atyre të cilët ishin në radhët e para në luftën me zjarret të cilat shpërthyen në Maqedoninë e Veriut kah fundi i korrikut.

Këto...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni