Bashkimi Evropian do të sigurojë 140.000 euro mjete humanitare për t’u ndihmuar familjeve më të goditura

Bashkimi Evropian do të sigurojë 140.000 euro mjete humanitare për t’u ndihmuar familjeve më të goditura dhe atyre të cilët ishin në radhët e para në luftën me zjarret të cilat shpërthyen në Maqedoninë e Veriut kah fundi i korrikut.

Këto...

Byrnes: Kemi mbledhur ndihma për familjet e viktimave nga zjarri në Tetovë

Në Ambasadën Amerikane në Shkup, sot është organizuar aksion i dhurimit të gjakut, për nder të viktimave nga sulmi i 11 shtatorit të vitit 2001.

Ambasadorja amerikane Kate Marie Byrnes, e cila po ashtu dhuroi gjak, tha se e gjithë...

Zaev, Dimitrov dhe Osmani në Tiranë, u takuan me Merkelin

Delegacioni i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Delegacioni që udhëhiqet nga kryeministri Zoran Zaev, zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani tashmë kanë arritur në takimin...

Dje janë aplikuar 15.424 vaksina

Deri tani në Maqedoninë e Veriut janë aplikuar gjithsej 1.397.773 doza të vaksinës.

Prej tyre, 761.579 janë aplikuar në pikat e vaksinimit nëpër shtet dhe në terren, kurse janë rivaksinuar 636.193 qytetarë.

Vetëm gjatë ditës së djeshme, janë vaksinuar gjithsej...

Pendarovski: Nuk janë prishur marrëdhëniet mes meje dhe Qeverisë

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski në një intervistë për DW tha se nuk janë prishur mardhëniet mes Qeverisë dhe Presidencës, transmeton Alsat. Këto deklarata të presidentit vijnë pasi në një intervistë për “360 Gradë” në Alsat, kreu i shtetit dha disa deklarata...

Tetovë: Një person ka humbur jetën si pasoje e koronavirusit

Në 24 orët e fundit në Tetovë një person ka humbur jetën si pasojë e Koronavirusit .
Autoritetet thanë se ditëve të fundit është ulur ndjeshëm numri i të prekurve nga virusi duke apeluar që të vazhdojë respektimi i masave dhe...

Barcelona-Bayern nisin fazën e kampionëve

Barcelona dhe Bayern Munichu do të përballen në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon ën ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Camp Nou”, me këtë përballje që është edhe kryesorja për ditën e...

Carovska: Mësim online vetëm për nxënësit e infektuar dhe ata që janë në izolim

Ministrja e Arsimit dhe shkencës deklaroi sot se procesi arsimor me prezencë fizike po zhvillohet në pajtim me protokollet shëndetësore. Ndërkohë sa i përket mësimit online, ajo vetëm ripërsëriti qëndrimin se një gjë e tillë do tu mundësohet vetëm nxënësve...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni