Koronavirusi, 3199 të shëruar dhe 3579 raste aktive

Koronavirusi, 3199 të shëruar dhe 3579 raste aktive

Gjatë 24 orëve të kaluara janë bërë 1.367 teste, ndërsa janë regjistruar 120 raste të reja me Kovid-19 në:Shkup-63, Kumanovë-4, Dibër-6, Shtip-4, Prilep-2, Tetovë-14, Strugë-6, Veles-2, Manastir-1, Ohër-4, Gostivar-12, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë -1. Pesë pacientë ndërruan jetë, dy nga...

Rreth 5.000 persona ndodhen në vetizolim, paraqitja e tyre për votim deri më 8 korrik

Rreth 5.000 persona ndodhen në vetizolim, paraqitja e tyre për votim deri më 8 korrik

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të ditur se rreth 5.000 është numri i personave që ndodhen në izolim dhe shërim shëpiak dhe se nëse duan të votojnë në zgjedhjet e 15 qershorit, këto persona duhet të paraqiten në ueb-faqen...

Eksporti me rënie prej 27,4 për qind në pesë muajt e parë të këtij viti

Eksporti me rënie prej 27,4 për qind në pesë muajt e parë të këtij viti

Eksporti i mallrave nga vendi nga janari e deri në maj të këtij viti shënon rënie prej 27,4 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, ndërsa te importi është vërejtur rënie prej 22,9 për qind,

Bundesveri stërvit qen për zbulimin e koronavirusit

Bundesveri stërvit qen për zbulimin e koronavirusit

Armata gjermane filloi me stërvitjen e qenve zyrtarë për zbulimin e infeksionit me koronavirus.

Pozitivë me koronavirus 36 turistë të cilët kanë arritur në Greqi, shumica nga Serbia

Pozitivë me koronavirus 36 turistë të cilët kanë arritur në Greqi, shumica nga Serbia

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 43 raste të reja të Kovid-19, nga të cilët 85 për qind, gjegjësisht 36 janë turistë të cilët kanë hyrë në vend, kumtoi Organizata kombëtare për shëndet publik të Greqisë, njofton...

Filipçe: Njëzetë e gjashtë për qind e të infektuarve me Kovid-19 kanë mbi 60 vjet, të rriturit dhe të sëmurit kronikë të jenë të kujdesshëm

Sipas raportit më të fundit të Institutit për shëndet publik, nga 20 deri më 28 qershor, në krahasim me javën paraprake, janë regjistruar 303 më pak raste me Kovid-19, tetë më pak raste të vdekjes, 216 më shumë të shëruar.

Angellovska: Mbi 14 milionë euro, tashmë janë paguar përmes kartelës pagesore vendore, zgjidhet edhe grupi i parë i ankesave

Angellovska: Mbi 14 milionë euro, tashmë janë paguar përmes kartelës pagesore vendore, zgjidhet edhe grupi i parë i ankesave

Mbi 14 milionë euro tashmë u janë paguar qytetarëve përmes kartelës pagesore vendore, me të cilën ata mund të blejnë produkte vendore. Të gjitha kartelat janë shtypur dhe lëshuar për 152.114 qytetarë. Për më tepër, disa prej ankesave të qytetarëve...

Filipçe: Kufijtë mbetën të hapur, vëzhgojmë situatën

Filipçe: Kufijtë mbetën të hapur, vëzhgojmë situatën

Sa u përket kufijve, në Komisionin për Sëmundje Infektive kemi biseduar gjatë uikendit por edhe gjatë ditës së sotme, nuk përjashtohet mundësia që këtyre ditëve të propozojmë disa masa. Kjo do të varet nga mundësia e rrezikut nga Kosova dhe...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni