LSDM: Kemi rikthyer dinjitetin tek bujqit

Për vetëm dy vjet, nëpërmes masës të Qeverisë është rikthyer dinjiteti tek bujqit, rritet kërkesa për prodhimet, si të vendit ashtu edhe të huaja, thonë nga LSDM.

“Blerja e kastravecëve këtë vit është rritur për 145.8 përqind, ndërsa nëse e...

Katica Janeva sot do të rrëfehet para Ruskosës për rastin "Reket"

Sot pritet që prokurorja speciale publike në dorëheqje, Katica Janeva, të paraqitet për bisedë informative tek prokurorja Villma Ruskoska nga Prokuroria për krim të organizuar në lidhje me rastin “Reket”.

Janeva do të duhet të japë përgjigje në disa pyetje...

Merkel: Evropa bashkohet kur të përfshijë Ballkanin Perëndimor

Evropa do të bashkohet vërtet kur të gjitha vendet në Ballkanin Perëndimor bëhen anëtare të Bashkimit Evropian, tha sot kancelarja gjermane Angela Merkel.

Deklarata e kancelares gjermane, sipas Politiko, është një tjetër konfirmim i angazhimit të Berlinit për zgjerimin e...

Pendarovski në takim me udhëheqësin e MASIT

Presidenti Stevo Pendarovski sot do të realizojë takim me udhëheqësin e Odës ekonomike të teknologjive informatike dhe kompjuterike MASIT, prej nga do t’i prezantojnë gjendjen dhe sfidat në industrinë e TIK në vend.

Në takimin e punës janë paralajmëruar fjalime...

Vatër e re zjarri shpërthen në Lubin të Sarajit

Edhe një vatër e re zjarri ka shpërthyer sot në fshatin Lubin të Komunës së Sarajit. Lajmin për Alsat e ka konfirmuar vetë drejtori i zjarrfikësve Vlladimir Simonovski, i cili është nisur për në vendngjarje për të parë nga afër...

Please publish modules in offcanvas position.