5 të vdekur dhe 177 raste të reja me COVID-19

5 të vdekur dhe 177 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar me bilancin e ri të rasteve të reja me infektim me COVID-19 në Maqedoni.

Shtatë viktima dhe 383 raste të reja me COVID-19

Shtatë viktima dhe 383 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut ka humbur jetën shtatë pacientë dhe janë shënuar 383 raste të reja me COVID-19.

COVID-19 në Maqedoni: Në spitale janë shtruar 408 pacientë, gjashtë prej tyre në respirator

COVID-19 në Maqedoni: Në spitale janë shtruar 408 pacientë, gjashtë prej tyre në respirator

Aktualisht janë 408 të infektuar me Covid-19 që trajtohen në spitale, gjashtë prej të cilëve janë në respırator.

Gjashtë viktima dhe 386 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Gjashtë viktima dhe 386 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.267 testime prej të cilave 386 raste kanë rezultuar pozitiv.

Programi Botëror për Ushqim fiton Çmimin Nobel për Paqe

Programi Botëror për Ushqim fiton Çmimin Nobel për Paqe

Programi Botëror për Ushqim i Kombeve të Bashkuara, ka fituar Çmimin Nobel për Paqe më 2020, për përpjekjet e tij për të luftuar urinë në botë, ka thënë Komiteti Norvegjez i Nobelit më 9 tetor.

LSDM: Raporti i progresit është motiv për Qeverinë

LSDM: Raporti i progresit është motiv për Qeverinë

Partia  në pushtet LSDM, nëpërmjet një kumtese për kedia thotë se raporti i Komisionit Evropian për Republikën e Maqedonisë së Veriut, i cili shënoi përparim në sferën e gjyqësorit, zgjedhje dhe luftën kundër korrupsionit, është dëshmi për përkushtimin dhe konfirmim...

Regjistrimi i popullsisë në procedurë parlamentare, opozita nuk do ta mbështetsë pa marrëveshje politike

Regjistrimi i popullsisë në procedurë parlamentare, opozita nuk do ta mbështetsë pa marrëveshje politike

Qeveria e dërgoi Ligjin për regjistrimin e popullsisë në Kuvend, por bëhet fjalë për versionin e njëjta për të cilin opozitarja DPMNE tha se nuk do ta mbështesë. A do të thotë kjo që Ligjin të cilin Qeveria e dërgoi...

Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit, në gjendje alarmante

Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit, në gjendje alarmante

Ishuj të vegjël u shfaqën në brigjet e Liqenit të Ohrit, në vende të cilat më herët ishin nën ujë. Kjo situatë është rezultat i uljes së vazhdueshme të nivelit të liqenit për më shumë se një muaj, paralajmërojnë ambientalistët.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni