Carovska: Masa më rigoroze për ata hotelierë që nuk do t’i respektojnë protokollet

Carovska: Masa më rigoroze për ata hotelierë që nuk do t’i respektojnë protokollet

Zëvendëskryeministrja për çështje ekonomike, Mila Carovska, sot apeloi deri tek hotelierët dhe deri tek qytetarët që ta respektojnë protokollin me të cilin lejohet pranimi i mysafirëve në kafenetë dhe restorantet në kushte të koronavirusit.

Filipçe paralajmëroi për vendosje të sërishme të kufizimeve për shkak të mosrespektimit të masave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe porositi se përsëri do të sillen restrikcione në disa vende nëse këtë e kërkon gjendja epidemiologjike. Këtë e kishin analizuar sot në mbledhje të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse dhe do ta ndjekin syhapur gjendjen në...

52 raste të reja me KOVID-19, katër të vdekur dhe 30 të shëruar

52 raste të reja me KOVID-19, katër të vdekur dhe 30 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 52 raste të reja – pozitivë me koronavirus dhe 30 pacientë të shëruar. Në këtë periudhë kanë ndërruar jetë 4 persona, dy në Klinikën për sëmundje infektive dhe...

Trampi përgatit dekret për rrjetet sociale

Trampi përgatit dekret për rrjetet sociale

Presidenti amerikan Donald Tramp së shpejti do të nënshkruajë dekret për rrjetet sociale, deklaroi një përfaqësues anonim i Shtëpisë së Bardhë.

Franca së shpejti plotësisht do të dalë nga masat e izolimit

Franca së shpejti plotësisht do të dalë nga masat e izolimit

Franca prej 2 qershorit do të dalë nga izolimi i rreptë, i cili filloi më 17 mars, informon korrespondenti i MIA-s.

Bosnja e Hercegovina i hap kufijtë për qytetarët e Serbisë, Kroacisë dhe Malit të Zi

Bosnja e Hercegovina i hap kufijtë për qytetarët e Serbisë, Kroacisë dhe Malit të Zi

Këshilli i ministrave të BeH vendosi që t’i hapë kufijtë e shtetit drejtë Serbisë, Kroacisë dhe Malit të Zi, ndërsa prej 1 qershorit edhe aeroportet në BeH.

Bekteshi: Do të kërkojmë të rianalizohet protokolli në pjesën për ndjekjen e mysafirëve në objektet hotelierike

Bekteshi: Do të kërkojmë të rianalizohet protokolli në pjesën për ndjekjen e mysafirëve në objektet hotelierike

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi deklaroi se në pajtim me Ligjin për veprimtarinë hotelierike nuk ka përcaktim sipas të cilit pronarët, menaxherët dhe të punësuarit në objektet hotelierike kanë kompetencë për t’i legjitimuar mysafirët.

Inspektorët do t’i edukojnë hotelierët për respektimin e protokolleve

Inspektorët gjatë dhjetë ditëve të ardhshme do t’i edukojnë hotelierët për zbatimin e protokolleve dhe në këtë periudhë ata do të kenë edhe funksion informativ. Qëllimi është që të gjithë hotelierëve t’iu sqarohen masat të cilat duhet t’i respektojnë me...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni