Boçvarski kërkon kuadër për përforcim të operativit për investime kapitale

Ministri i ri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski sot bëri thirrje për përfshirje të inxhinierëve ndërtimorë dhe të trafikut, juristë dhe arkitektë, profesorë dhe ekspertë nga çdo fushë në vendosjen e sistemit i cili, siç tha në konferencë për...

Janë regjistruar 186 raste të reja pozitive në virusin korona, 85 të shëruar dhe shtatë të vdekur

Janë regjistruar 186 raste të reja pozitive në virusin korona, 85 të shëruar dhe shtatë të vdekur

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 186 raste të reja me Kovid-19 nga 1.674 testime. Në periudhën e njëjtë janë regjistruar edhe 85 të shëruar, por edhe shtatë të vdekur.

Me SMART-financa tejkalim më i shpejtë i krizës dhe rritje më e shpejtë dhe e qëndrueshme ekonomike

Me SMART-financa tejkalim më i shpejtë i krizës dhe rritje më e shpejtë dhe e qëndrueshme ekonomike

Sfidat ekonomike dhe perspektivat për periudhën e ardhshme, masa të reja antikrizë dhe krijimi i politikave të reja sistemike që do të jenë katalizator për rimëkëmbjen dhe mandej edhe për rritjen, ishin tema e panelit të diskutimit të sotëm “SMART...

OBSH e brengosur nga përhapja e koronavirusit para fillimit të sezonit të gripit dimëror

OBSH e brengosur nga përhapja e koronavirusit para fillimit të sezonit të gripit dimëror

Organizata botërore e shëndetësisë sot paralajmëroi se Kovid-19, sëmundje e cila është shkaktuar nga koronavirusi, me shpejtësi brengosëse po përhapet në disa pjesë të hemisferës veriore, në disa muaj nga fillimi i sezonit të gripit dimëror.

Në Francë janë mbyllur 81 shkolla për shkak të koronavirusit

Në Francë janë mbyllur 81 shkolla për shkak të koronavirusit

Nga fillimi i vitit shkollor, vetëm pas një jave më 7 shtator, Ministria e Arsimit ka regjistruar se 28 institucione shkollore dhe 262 paralele janë mbyllur për shkak të epidemisë, lajmëroi korrespondenti i MIA-s.

Janë arrestuar 13 persona pas zjarrit në afërsi të një kampi emigrantësh në Samos

Janë arrestuar 13 persona pas zjarrit në afërsi të një kampi emigrantësh në Samos

Gjithsej 13 persona janë arrestuar në ishullin grek Samos pas zjarrit i cili e rrezikoi një kamp me emigrantë, kumtoi sot policia lokale, vetëm disa ditë pas zjarrit shkatërrues në të cilin u dogj kampi më i madh në Evropë,

Janë regjistruar 163 raste të reja me Kovid-19, shtatë të vdekur, 132 pacientë të shëruar

Janë regjistruar 163 raste të reja me Kovid-19, shtatë të vdekur, 132 pacientë të shëruar

Janë regjistruar 163 raste të reja me Kovid-19 nga 1.721 testet e bëra, shtatë të vdekur dhe 132 pacientë të shëruar, njoftoi Ministria e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të kaluara.

Në gjendje të keqe janë rrugët magjistrale drejt vendkalimeve kufitare “Shën Naum” dhe “Qafë Thanë” drejt Shqipërisë

Në gjendje të keqe janë rrugët magjistrale drejt vendkalimeve kufitare “Shën Naum” dhe “Qafë Thanë” drejt Shqipërisë

Situata e shkaktuar me koronavirusin dhe mundësia që qytetarët e Maqedonisë të udhëtojnë pa kurrfarë kufizime vetëm në Republikën e Shqipërisë fqinje e ka rritur numrin e automjeteve në vendkalimet kufitare “Shën Naum” në Ohër dhe “Qafë Thanë” në Strugë.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni