Njihni ‘qytetin e librit’, 12 librari për 200 banorë

Njihni ‘qytetin e librit’, 12 librari për 200 banorë

Nëse udhëtoni 2 orë në veri-perëndim të Madridit, ju do ta gjeni Urueña, një qytet i vogël mbrapa mureve të kështjellës mesjetare në Spanjë.

Bekteshi në Sesionin e 22-të të Asamblesë së Përgjithshme të OBT-së në Kinë

Bekteshi në Sesionin e 22-të të Asamblesë së Përgjithshme të OBT-së në Kinë

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot ka filluar vizitën zyrtare në Kinë, ku udhëheq delegacionin e Maqedonisë në Sesionin e 22-të të Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës Botërore të Turizmit që zhvillohet në qytetin Çendu të Kinës.

Trump shpalli katastrofë natyrore në Florida

Trump shpalli katastrofë natyrore në Florida

Në kërkesë të guvernatorit të Floridas, Rik Skot, presidenti amerikan Donlad Trump lejoi të shpallet gjendje e katastrofës natyrore në Florida dhe urdhëroi ndihmë federale për vendin që është goditur nga uragani Irma.

BDI, ALEANCA dhe BESA me listë të përbashkët për këshillin komunal në Manastir

BDI, ALEANCA dhe BESA me listë të përbashkët për këshillin komunal në Manastir

Ditë më parë komuna në komunën e Gazi Babës dhe Çashka tre partite shqiptare, BDI, Aleanca dhe BESA dolën me listë të përbashkët për këshillin komunal, e do të ndodhë e njëjta edhe për komunën e Manastirit.

NYT: SHBA-të kërkojnë arrestimin e ish-ministrit të Erdogan

NYT: SHBA-të kërkojnë arrestimin e ish-ministrit të Erdogan

Prokurorët federalë në Nju Jork njoftuan të mërkurën se kanë paraqitur një akt-akuzë të re, ku ish-Ministri i Ekonomisë turke i qeverisë së drejtuar nga Erdogani para se të zgjidhej president dhe tre turq të tjerë akuzohen për përfshirje në...

Tilerson: SHBA-ja do të vazhdojë ta mbështesë Maqedoninë

Tilerson: SHBA-ja do të vazhdojë ta mbështesë Maqedoninë

SHBA-ja krenohet që është mike dhe partnere strategjike e Maqedonisë dhe për 26 vite me radhë punojmë së bashku për mbështetjen e aspiratave të Maqedonisë për hyrje në BE dhe NATO, thuhet në urimin e sekretarit amerikan të shtetit, Reks...

Dimitrov: Maqedonia fitoi edhe një rast për të ndërtuar demokraci të vërtetë evropiane

Dimitrov: Maqedonia fitoi edhe një rast për të ndërtuar demokraci të vërtetë evropiane

Pritjet dhe shpresat e shoqërisë së Maqedonisë janë shumë të larta, ne jemi duke e fituar shansin e dytë që Maqedonia ta ndërtojë demokracinë e vërtetë evropiane dhe ne duhet ta shfrytëzojmë këtë shans, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme,

Ziadin Sela edhe zyrtarisht kandidat për kryetar komune në Strugë

Ziadin Sela edhe zyrtarisht kandidat për kryetar komune në Strugë

Ziadin Sela, është zyrtarisht kandidat për kryetar të komunës së Strugës nga Aleanca për Shqiptarët. Vendimi përfundimtar ka dalë nga dega e Strugës, ku lideri i Aleancës Sela do të jetë njëri nga kandidatët në garën për kryetar të këtij...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni