Dimitrov: Maqedonia fitoi edhe një rast për të ndërtuar demokraci të vërtetë evropiane

Dimitrov: Maqedonia fitoi edhe një rast për të ndërtuar demokraci të vërtetë evropiane

Pritjet dhe shpresat e shoqërisë së Maqedonisë janë shumë të larta, ne jemi duke e fituar shansin e dytë që Maqedonia ta ndërtojë demokracinë e vërtetë evropiane dhe ne duhet ta shfrytëzojmë këtë shans, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme,

Ziadin Sela edhe zyrtarisht kandidat për kryetar komune në Strugë

Ziadin Sela edhe zyrtarisht kandidat për kryetar komune në Strugë

Ziadin Sela, është zyrtarisht kandidat për kryetar të komunës së Strugës nga Aleanca për Shqiptarët. Vendimi përfundimtar ka dalë nga dega e Strugës, ku lideri i Aleancës Sela do të jetë njëri nga kandidatët në garën për kryetar të këtij...

Kadri Veseli është rizgjedhur në krye të Kuvendit të Kosovës

Kadri Veseli është rizgjedhur në krye të Kuvendit të Kosovës

Kadri Veseli është rizgjedhur në krye të Kuvendit të Kosovës me 62 vota pro dhe 52 kundër, raporton "Klan Kosova".

50 vjet nga ndalimi me ligj i fesë në Shqipëri

DOKUMENTAR: 50 vjet nga ndalimi me ligj i fesë në Shqipëri (VIDEO)

50 vite më parë, diktatura komuniste nisi një luftë të re kundër fesë, klerit dhe institucioneve fetare duke ndaluar me ligj fenë dhe shpallur Shqipërinë vendin e parë ateist në botë. Me qindra klerikë u përndoqën dhe u burgosën, ndërsa...

Nuk do ta besoni sa kushton iPhone i ‘rrallë’ i Donald Trump

Nuk do ta besoni sa kushton iPhone i ‘rrallë’ i Donald Trump

Nëse jeni në kërkim të një ‘iPhone’ me fytyrën e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, një dyqan në Emiratet e Bashkuara Arabe mund t’iu gëzojë.

Gjuha shqipe kalon në procedure parlamentare

Gjuha shqipe kalon në procedure parlamentare

Komisioni për Çështje Evropiane (KÇE) i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, me të cilin kryesoi Kryetari i komisionit, Artan Grubi sot e përfundoi shqyrtimin e përgjithshëm të Ligjit për përdorimin e gjuhëve, në lexim të parë, me çka Komisioni me...

Njihuni me vëllezërit gjermanë që kanë koleksionin më të madh të Opel (VIDEO)

Njihuni me vëllezërit gjermanë që kanë koleksionin më të madh të Opel (VIDEO)

Dy vëllezërit gjermanë, Martin dhe Josef Degener janë të pasionuar pas markës gjermane të automjeteve ”Opel”.

Aung San Suu Kyi, nobelistja përgjegjëse për gjenocidin ndaj myslimanëve në Burma

Aung San Suu Kyi, nobelistja përgjegjëse për gjenocidin ndaj myslimanëve në Mianmar

Aung San Suu Kyi është në krye të qeverisë në Burma (Mianmar), një shtet sovran në rajonin e Azisë Juglindore. Ajo është fituese e çmimit të madh të paqes, por sot janë drejtuar mijëra akuza drejt saj.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni