Turqia që nuk po e njoh dot më

Turqia që dikur njihja, ishte një vend frymëzues dhe shprese në rrugën dhe përpjekjet e saj për konsolidimin e demokracisë dhe një formë e moderuar e sekularizmit (laicizmit). Por, tashmë është nën sundimin e një presidenti, i cili po përdor...

Partitë të dakorduara për zgjedhje lokale në muajin tetor

Partitë parlamentare të cilat dje ishin në koordinim te kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi janë pajtuar se prioriteti i jashtëzakonshëm për Republikën e Maqedonisë është arritja e marrëveshjes për sjelljen e Propozim-ligjit për ndryshim dhe plotësim të Kodit zgjedhor, me...

LSDM: Ivanov ta japë mandatin, shumica do të formojë qeveri

LSDM-ja sot kumtoi se riafirmimi i programit të qeverisë së re të Maqedonisë së bashkuar, i cili do të punojë sipas Kushtetutës në interes të perspektivave euroatlantike, i prish, siç theksohet, të gjitha argumentet e paarsyeshme rreth mandatit që presidenti...

Një dhomë shtëpie për stacion autobusi

Në Devon të Anglisë do të gjeni një stacion ndryshe. Stacioni i autobusit gjendet në një fshat të vogël në Dartmoor të Walkhampton dhe objekti më parë është pre e vandalizmit nga banorët e zonës.

Please publish modules in offcanvas position.