Takim Zaev - Fuere: Ndjehet liri, transparencë dhe klimë pozitive në Maqedoni

Takim Zaev - Fuere: Ndjehet liri, transparencë dhe klimë pozitive në Maqedoni

Po ndjehet liri dhe transparencë tek qytetarët, klimë më e ndryshme, pozitive në shtet, pas ndryshimeve demokratike. Tani duhet vetëm të vazhdohet procesi që çon drejt perspektivave të Republikës së Maqedonisë dhe të njerëzve të cilët jetojnë këtu.

MASH: Përmirësim i sistemit arsimor me propozime nga profesorët

MASH: Përmirësim i sistemit arsimor me propozime nga profesorët

Ministria e Arsimit dhe Shkencës sot informoi se do t'i marrë parasysh propozimet dhe idetë e mësimdhënësve dhe profesorëve për përmirësim të sistemit arsimor.

Seancë për "Fortesa 2", Grujovski gjykohet në mungesë

Seancë për 'Fortesa 2', Grujovski gjykohet në mungesë

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot filloi debati kryesor për lëndën "Fortesa 2", në të cilën sipas akuzës së PSP-së, në vitin 2015, menjëherë pas publikimit të "bombave" të opozitës, u shkatërruan sisteme për ndjekjen e komunikimeve.

Ja se në cilën ligë do të luaj Barcelona dhe Spanjoll pas pavarësisë së Katalonjës?!

Ja se në cilën ligë do të luaj Barcelona dhe Spanjoll pas pavarësisë së Katalonjës?!

Pas referandumit për pavarësinë e Katalonjës, qeveria katalanase bëri të ditur se për 48 orë do të shpallë pavarësinë. Pas kësaj deklarate, kryesia e ligës më të famshem botërore, La Liga, theksoi se do t'i largoj klubet katalanase nga liga...

Sugareski për vizitë në kontrollin e fluturimeve në aeroportin e Shkupit

Sugareski për vizitë në kontrollin e fluturimeve në aeroportin e Shkupit

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski do të realizojë takim pune në M-NAV - Kontrollin i fluturimeve në aeroportin Aleksandri i Madh - Shkup.

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë në takim në Selanik

Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë në takim në Selanik

Me iniciativë të ministrit grek të Punëve të Jashtme, Nikos Koxias më 4 dhe 5 tetor në Selanik do të mbahet takim i shefave të diplomacive të Greqisë, Maqedonisë, Shqipërisë dhe Bullgarisë, publikuan mediat greke.

Për pavarësi votuan 90 për qind e katalanasve

Për pavarësi votuan 90 për qind e katalanasve

Qeveria e Katalonjës publikoi mbrëmë se 90 për qind e votave në referendumin e djeshëm për pavarësi janë për pavarësi.

Xhaferi: 27 prilli, imazhi më i zymtë në historinë pluraliste të Maqedonisë

Xhaferi: 27 prilli, imazhi më i zymtë në historinë pluraliste të Maqedonisë

Talat Xhaferri, kryetari i parlamentit të Maqedonisë, ka folur rreth punës së tij 100 ditore si dhe për ligjet që janë miratuar në dobi të qytetarëve të Maqedonisë gjatë kësaj periudhe.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni