Mbreti Saudit vizitonë Moskën !

Mbreti Saudit vizitonë Moskën !

Mbreti saudit, Salman bin Abdulazis Al Saud mbrëmë arriti për vizitë në Rusi, të cilën Moska dhe Riadi e cilësojnë si "historike".

Dimitrov: Maqedonia dhe Greqia që tani të sillen si partnerë në BE dhe NATO

Dimitrov: Maqedonia dhe Greqia që tani të sillen si partnerë në BE dhe NATO

Në qoftë se Maqedonia dhe Greqia dëshirojnë që në të ardhmen të jenë partnerë në Bashkimin Evropian dhe NATO duhet që prej tani të sillen ashtu, thekson ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, në intervistë për edicionin...

Bejta: Më shumë decentralizim, ekonomi dhe punësim

Bejta: Më shumë decentralizim, ekonomi dhe punësim

Kryetari i Komunës së Gostivarit, njëkohësisht kandidat, Nevzat Bejta, zhvilloi sot takime me banorë të lagjes Beg të qytetit.

Kosova heq dorë nga aplikimi për anëtarësim në UNESKO dhe Interpol

Kosova heq dorë nga aplikimi për anëtarësim në UNESKO dhe Interpol

Autoritetet e Kosovës mbrëmë kumtuan se kanë hequr dorë nga aplikimi i Kosovës për anëtarësim në UNESKO dhe Interpol.

Dimitrov në Selanik në takim me kolegët nga Greqia, Bullgaria dhe Shqipëria

Dimitrov në Selanik në takim me kolegët nga Greqia, Bullgaria dhe Shqipëria

Bashkëpunimi në sferën e sigurisë, bashkëpunimi ndërkufitar, lidhja energjetike, janë një pjesë e temave në të cilat do të përqendrohen ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë, Nikolla Dimitrov, Ditmir Bushati, Nikos Koxias dhe Ekaterina Zaharieva,

Aung San Suu Kyi i merret çmimi i nderrit nga 'Liri Oksford'

BBC: Aung San Suu Kyi i merret çmimi i nderrit nga 'Liri Oksford' (FOTO)

Çmimi i nderit që kishte shpërndarë 'Liri Oksford' për lideren kontrovers të Mianmar, Aung San Suu Kyi, i është tërhequr nga këshilli i qytetit për shkak të mosreagimit ndaj krizës në Rohingya. 

Fundi i dialogut mund të sjellë referendume

Fundi i dialogut mund të sjellë referendume

Kryeministrja e serbe, Ana Brnabic ka njoftuar se Beogradi zyrtar së shpejti do të zgjedh grupin punues, i cili do të jetë përgjegjës dhe do të mbështes presidentin Aleksandar Vuçiq gjatë dialogut me Kosovën, shkruajnë mediat serbe, transmeton Indeksonline.

Dimitrov: Gjyqësia, e jo pushteti konfirmon përgjegjësi për përgjimet

Dimitrov: Gjyqësia, e jo pushteti konfirmon përgjegjësi për përgjimet

Fundi i vërtetë i krizës përfundon me përgjegjësi për përgjimin e paligjshëm, por pushteti ekzekutiv nuk është ai që mund të sigurojë përgjegjësi, por gjyqësia, tha ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni