Urat e Zagorisë, arkitektura që dëshmon histori

Të vendosura mbi lumin e Zagories në krahinën me të njëjtin emër në Gjirokastër, urat historike të Hoshtevës dhe Nivanit janë dëshmia më e shkëlqyer e një periudhe të artë ndërtimesh.

Ja pse frikësohemi

Të hysh në një dhomë të errët për shumë persona mund të jetë një tmerr kurse disa të tjerë futen pa u menduar dy herë.

Risi: Ujin në të ardhmen do e pimë kështu…

Shkencëtarët britanikë kanë realizuar një formulë, e cila e bën ujin jo thjesht të qëndrueshëm si një top, por edhe konsumimi i tij është ndryshe, nuk pihet, por hahet.

Mesazhi i fshehtë në orën e Abraham Linkolnit

Në vitin 1850, presidenti Lincoln bleu një orë floriri nga George Çaterton, një argjendar në Springfield, Illinois. Njëmbëdhjetë vite më vonë Linkonit iu desh që orën ta dërgonte tek Jonathan Dillon, një emigrant dhe orëndreqës irlandez.

Please publish modules in offcanvas position.