Të gjitha shpenzimet në lidhje me KOVID-19 prej tani mund të shihen në faqen për transparencë financiare të Qeverisë

Të dhënat për të gjitha donacionet financiare dhe jofinanciare, si dhe të dhënat për të gjitha pagesat e buxhetit të bëra për përballjen me krizën mund të shihen publikisht në ueb-faqen për transparencë financiare të Qeverisë, kriza KOVID-19, informoi sot...

Shekerinska: Energjetika është shtylla e zhvillimit të ekonomisë

Shekerinska: Energjetika është shtylla e zhvillimit të ekonomisë

Energjetika është shtyllë e zhvillimit të ekonomisë dhe për këtë shkak si Qeveri e përkrahim këtë projekt kapital për rikonstruktimin e TC Manastir-2, tha zëvendës kryeministrja dhe ministrja e Mbrojtjes, Radmila Shekerinska, gjatë promovimit të projektit të përfunduar, me të...

Hotelierët presin sezon të suksesshëm përmes shfrytëzimit të vauçerëve për turizmin vendor

Hotelierët shpresojnë në sezon të suksesshëm turistik, edhe pse janë të vetëdijshëm se asgjë nuk do të jetë si më herët. Ata sot, në takimin me zëvendës kryeministren për çështje evropiane, Milla Carovska dhe zëvednës ministrin e Ekonomisë, Kiril Kolemishevski,

Për shkak të Kovid-19 myslimanët nga vendi nuk do të shkojnë në Haxh

Për shkak të Kovid-19 myslimanët nga vendi nuk do të shkojnë në Haxh

Bashkësia Fetare Islame sivjet nuk do të organizojë shkuarje në Haxh pas paralajmërimeve se Arabia Saudite do të pranojë numër të kufizuar të besimtarëve. Në kumtesën e riasetit të cilën e nënshkroi u.d. reisi Shaqir efendi Fetahu theksohet se arsyet...

SHGM publikon udhëzues për raportim etik gjatë zgjedhjeve në Maqedoni

SHGM publikon udhëzues për raportim etik gjatë zgjedhjeve në Maqedoni

Në prag të zgjedhjeve të ardhshme parlamentare, Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë (SHGM) ka përgatitur “Udhëzues për raportimin etik për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut” i cili do t’i ndihmojë gazetarët dhe mediat të kuptojnë më mirë aspektet etike dhe...

Në  Tetovë ka mbi 1.000 persona  janë në vetizolim

Në Tetovë ka mbi 1.000 persona janë në vetizolim

Në rajonin e Tetovës ka mbi 1.000 persona të cilët janë në vetizolim, izolim me vendim ose karantinë shtetërore si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit mes popullatës. Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi thotë se edhe pse...

Katër viktima dhe 118 raste të reja me Covid-19, shërohen 74 pacientë

Katër viktima dhe 118 raste të reja me Covid-19, shërohen 74 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.363 testime, ndërsa janë regjistruar 118 raste të reja me Kovid-19 në: Shkup – 55, Kumanovë – 9, Dibër – 1, Shtip – 1, Prilep – 4, Tetovë – 20, Strugë – 2,

Reagim i dhunshëm i policisë turke ndaj avokatëve të cilët dolën në marshin protestues

Policia turke ka përdorur masa të dhunshme në tentim që të parandalojë avokatët të cilët kishin dalë në një protestë paqësore kundër ndryshimeve të paralajmëruara në Ligjin për zgjedhjen e dhomës së avokatëve dhe Ligjit për avokat. Në pamjet e...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni