Majk Pompeo sot në Ohër, takime me krerët e shtetit

Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo sot vjen në Ohër ku do të ketë takime me presidentin e vendit Stevo Pendarovski dhe me kryeministrin, Zoran Zaev. Departamenti Amerikan i Shtetit bën të ditur se Pompeo pas takimit me krerët shtetëror...

Zaev: Jemi për një njësi zgjedhore dhe me lista të hapura

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev theksoi se partia e tij mbështet modelin një njësi zgjedhore, por edhe me lista të hapura, sepse me këtë do të avancohet demokracia në vend. “Besoj se me një njësi zgjedhore, zëri i...

Qeveria vendosi: Idrizova së shpejti me shkollë të re

Qeveria në seancën e djeshme e obligoi Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës të fillojë me procedurën e ndërtimit të shkollës fillore të re në Idrizovë në Komunën e Gazi Babës, pasi miratoi informacion për nevojën që të ndërtohet shkollë e...

Bayern Mynih shkatërron Tottenham, Brugge befason Realin

Liga e kampioneve dhuroi një rezultat surprizë në javën e dytë të saj dhe protagonist u bë Reali i Madridit.

Skuadra merenges barazoi 2-2 në Santiago Bernabeu ndaj Club Brugge në një sfidë të cilën në të vërtetë ishte duke...

Haavisto: Finlanda pret nisjen e negociatave

“Jemi dëshmitarë se sa hapa të rëndësishëm ka bërë qeveria juaj, për realizimin e qëllimit të anëtarësimit në BE. I ndjekim gjitha zhvillimet, sidomos në fushën e sundimit të së drejtës. Zgjerimi është hap i rëndësishëm për BE-në dhe shpresoj...

Please publish modules in offcanvas position.