Qeveria demanton: Ende nuk ka vendim për orën policore për Bajram

Qeveria demanton: Ende nuk ka vendim për orën policore për Bajram

Qeveria ka reaguar në lidhje me disa shkrime se sot ka pasur seancë të Qeverisë. Sipas tyre sot nuk ka pasur seancë dhe se nuk janë miratuar vendime.

Objektet hotelierike do të hapen në ditët e para të javës së ardhshme

Objektet hotelierike do të hapen në ditët e para të javës së ardhshme

Objektet hotelierike do të hapen në fillim të javës së ardhshme, informoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Ai sqaroi se ato do të hapen të martën nëse Komisioni për sëmundje infektuese e merr vendimin të premten.

Janë kryer gjithsej 2.895 inspektime të jashtëzakonshme në periudhën prej 12 deri më 18 maj

Shërbimet inspektuese në periudhën nga 12 deri më 18 maj të këtij viti kanë kryer gjithsej 2.895 kontrolle të jashtëzakonshme për respektimin e të gjitha rekomandimeve dhe masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Gjatë kësaj periudhe, Inspektorati Shtetëror i...

DPHM: Sonte reshje të rrëmbyeshme shiu, nesër më freskët dhe shi

DPHM: Sonte reshje të rrëmbyeshme shiu, nesër më freskët dhe shi

DPHM për nesër paralajmëron mot me vranësira dhe dukshëm më të freskët, me erë herë pas here të fuqishme veriore. Do të ketë edhe reshje shiu, sidomos në mëngjes, dhe në pjesët jugore do të jetë lokalisht i paqëndrueshëm me...

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar katër viktima nga Kovid-19. 2 viktima janë nga Shkupi, 1 nga Prilepi dhe 1 nga Tetova. Ndërkohë që 16 pacientë tanimë rezultojnë të shëruar.  Ndërkohë që janë kryer gjithsejtë 512 teste dhe pozitiv kanë rezultuar 19 persona.

Katër viktima nga Kovid-19 në 24 orët e fundit, 19 raste te reja dhe 16 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar katër viktima nga Kovid-19. 2 viktima janë nga Shkupi, 1 nga Prilepi dhe 1 nga Tetova. Ndërkohë që 16 pacientë tanimë rezultojnë të shëruar.  Ndërkohë që janë kryer gjithsejtë 512...

Spasovski: Të tre institucionet kanë dhënë përgjigje, presin datën e zgjedhjeve

Spasovski: Të tre institucionet kanë dhënë përgjigje, presin datën e zgjedhjeve

Kemi marrë përgjigje nga të tre institucionet, Komisioni për sëmundje infektive, Komisioni Shtetëror Zgjedhor dhe OSBE-ODIHR, të cilat na informojnë se ata presin një datë për zgjedhjet dhe përgatitjet të fillojnë mbi atë bazë, tha sot Kryeministri teknik Oliver Spasovski.

52 persona shkelin orën policore, arrestohen 39

52 persona shkelin orën policore, arrestohen 39

Gjatë natës së kaluar (19/20.05.2020) është evidentuar se në gjithë shtetin 52 persona kanë shkelur orën policore, me çrrastë janë arrestuar 39 persona, ndërkohë që për të tjerët do të ngritët procedure adekuate. Ndërkohë që janë regjistruar edhe 33 shkelje...

SHBA-ja inkurajon prodhim vendor të ilaçeve për koronavirusin e ri

SHBA-ja inkurajon prodhim vendor të ilaçeve për koronavirusin e ri

Kabineti i presidentit amerikan Donald Tramp ka nënshkruar marrëveshje me kompaninë farmaceutike vendore “Phlow” me vlerë prej 812 milionë dollarë për ta siguruar prodhimin vendor të ilaçeve për Kovid 19 dhe zvogëlimin e varësisë së importit.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni