BFI ua ndalon hoxhallarëve pjesëmarrjen në tubime partiake me veshje fetare

BFI ua ndalon hoxhallarëve pjesëmarrjen në tubime partiake me veshje fetare

Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë do të ndalojë përfshirjen e xhamive në fushata politike. Kreu i BFI-së Sulejman Rexhepi tha se objektet e kultit shpesh herë janë bërë vatër e fushatave dhe feja është përdorur për qëllime politike.

Lista zgjedhore me të dhëna të dyshimta, përplasje mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së

Lista zgjedhore me të dhëna të dyshimta, përplasje mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së

LSDM-ja dhe VMRO-DPMNE-ja janë përplasur për listën zgjedhore të votuesve të dyshimtë të cilët duhet të verifikohen në terren nga ekipet e KSHZ-së.

Ja politikanët që fshehën paratë në Panama

Ja politikanët që fshehën paratë në Panama

Një skandal korruptiv ka shpërthyer në arenën ndërkombëtare dhe që po njihet si "Panama Papers". Janë rreth 140 politikanë nga e mbarë bota që kanë fshehur paratë në Panama. Mes tyre politikanë që në vendin e tyre e kanë shpallur veten reformatorë...

Skandal planetar, Putin kapet me 2 miliardë euro

Skandal planetar, Putin kapet me 2 miliardë euro

Mediat botërore kanë raportuar se njerëit më të afërt të presidentit rus Vladimir Putin janë kapur miliarda euro në llogari të ndryshme bankare që i kishin në shtete të ndryshme.

Ja ministrat dhe zv.ministrat e rinj të BDI-së

Ja ministrat dhe zv.ministrat e rinj të BDI-së

Kryetari i Bashkimit demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka propozuar emrat e rinj që do të zëvendësojnë ministrat dhe zv.ministrat e BDI-së të larguar nga qeveria disa ditë më parë.

Obama e kritikoi Erdoganin për lirinë e shtypit në Turqi

Obama e kritikoi Erdoganin për lirinë e shtypit në Turqi

Presaidenti amerikan Barak Obama e ka kritikuar kolegun e tij turk Rexhep Taip Erdogan, duke deklaruar se "është nisur nëpër rrugë shumë brengosëse" lidhur me lirinë e shtypit në Turqi, informojnë agjencitë botërore.

Ahmeti: Vetëm unë e di se çfarë do të ndodhë më tej

Ahmeti: Vetëm unë e di se çfarë do të ndodhë më tej

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, nuk u prononcua para kamerave lidhur me vendimin e tij për tërheqjen e ministrave dhe zëvendësministrave prej Qeverisë.

Kryetari i Kuvendit Meta priti një grup fëmijësh nga vende të ndryshme të botës

Kryetari i Kuvendit Meta priti një grup fëmijësh nga vende të ndryshme të botës

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta priti një grup fëmijësh pjesëmarrës në Festivalin Ndërkombëtar të Gjuhës dhe Kulturës (IFLC) që zhvillohet në Tiranë në datat 29-31 mars, të cilët vijnë nga 15 vende të ndryshme të botës.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni