Qytetarët Duan Të Dijnë Se Si Komunat I Shpenzojnë Paratë E Tyre

Qytetarët Duan Të Dijnë Se Si Komunat I Shpenzojnë Paratë E Tyre

Komisioni për mbrojtjen e të drejtës për qasje në informatat me karakter publik është organ i shkallës së dytë i cili vepron në bazë të ankesave të parashtruara nga ana e kërkuesve të informatave me karakter publik, thotë zëvendës kryetari...

Hajndëll ka një mesazh për liderët partiak

Hajndëll ka një mesazh për liderët partiak

I dërguari special nga Gjermania, diplomari Johanes Hajndell pas vizitës dy ditore në Maqedoni dhe takimet e tij me krerë të institucioneve më të larta në vend dhe liderë partiak, ka deklaruar se ka dalje për krizën politike, dhe ky...

Sërish sulm në Turqi, dy të vrarë e 20 të plagosur

Sërish sulm në Turqi, tre të vrarë e 30 të plagosur

Dy policë thuhet se kanë vdekur dhe një civil më shumë se mbi 30 persona janë plagosur nga sulmi terrorist me bombë që ndodhi sot në qytetin Mardin të Turqisë.

Clinton siguron votat e demokratëve për presidente

Clinton siguron votat e demokratëve për presidente

Hillary Clinton ka arritur të mbledhë votat e nevojshme të delegatëve për t’u kandiduar si kandidatja demokratike për presidente të SHBA-ve, raportojnë mediat e huaja.

Shpërthim në Stamboll, të paktën 11 veta humbin jetën

Shpërthim në Stamboll, të paktën 11 veta humbin jetën

Stambolli është tronditur mëngjesin e sotëm nga një shpërthim i fuqishëm në lagjen Veznexhiler, shumë pranë Bashkisë dhe Universitetit të Stambollit, raportojnë mediat turke.

Ivanov i anuloi edhe vendimet e tjera për falje

Ivanov i anuloi edhe vendimet e tjera për falje

Presidenti, Gjorge Ivanov pasdite kumtoi se ka sjellë vendim t'i anulojë edhe vendimet e tjera për falje të cilat u sollën më 12 prill.

Ivanov uron myslimanët për muajin e Ramazanit

Ivanov uron myslimanët për muajin e Ramazanit

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka uruar besimtarët mysliman të Maqedonisë, me rastin e fillimit të muajit të agjërimit, Ramazanit.

Hajdëll nesër vjen sërish në Maqedoni

Hajdëll nesër vjen sërish në Maqedoni

I dërguari special në Maqedoni, Johanes Hajndëll do të vijë sërish në Shkup. Ai do të takohet me liderët e katër partive politike, nënshkrues të Marrëveshjes së Përzhinos.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni