Sanksionohen 292 shoferë për vozitje të shpejtë

Sanksionohen 292 shoferë për vozitje të shpejtë

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme realizoi kontroll të përforcuar në tërë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e shoferëve të cilët lëvizin me shpejtësi më të madhe se lejohet, ku janë sanksionuar...

KB-ja kërkon 1,2 miliardë dollarë ndihmë për banorët e Gazës dhe të Bregut Perëndimor

KB-ja kërkon 1,2 miliardë dollarë ndihmë për banorët e Gazës dhe të Bregut Perëndimor

Kombet e Bashkuara kanë bërë thirrje urgjente për 1.2 miliardë dollarë për të ndihmuar rreth 2.7 milionë banorë në Gaza dhe Bregun Perëndimor.

Ministria e Shëndetsisë në Gazë: Numri i viktimave është rritur në 9.227

Ministria e Shëndetsisë në Gazë: Numri i viktimave është rritur në 9.227

Ministria e Shëndetsis në Rripin e Gazës sot ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën edhe 196 persona, që do të thotë se numri i përgjithshëm i viktimave në territorin palsetinez është rritur në 9.227.

Tërmet prej 5,2 ballëve në ishullin Evia, është ndjerë edhe në Athinë

Tërmet prej 5,2 ballëve në ishullin Evia, është ndjerë edhe në Athinë

Tërmet me intensitet prej 5,2 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar në ishullin grek Evia, menjëhertë pas orës 8.30 sipas orës lokale, konform të dhënave të Qendrës gjeodinamike të Observatorit nacional, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Shërbimet hotelierike në tetor më të shtrenjta se vitin e kaluar 6,1 për qind

Shërbimet hotelierike në tetor më të shtrenjta se vitin e kaluar 6,1 për qind

Sipas të dhënave të Entit Shtetëror të Statistikës, indeksi i çmimeve në shërbimet hotelierike gjatë muajit tetor të vitit 2023, krahasuar me muajin shtator të vitit 2023, është rritur me 0.3 për qind.

Parandalohet tentim për kontrabandim të rrobave dhe këpucëve të brenduara në vlerë prej 1,6 milionë denarë

Parandalohet tentim për kontrabandim të rrobave dhe këpucëve të brenduara në vlerë prej 1,6 milionë denarë

Është parandaluar përpjekje për kontrabandim të rrobave dhe këpucëve të brenduara në vlerë prej 1,6 milionë denarë nga brendet e njohura të modës mes të cilave "Dolçe & Gabana", "Versaçe", "Majkëll Kors", "Ralf Lauren" dhe "Najk", në dy raste të...

Sholc ia theksoi Netanjahut rëndësinë e mbrojtjes së civilëve në Gaza

Sholc ia theksoi Netanjahut rëndësinë e mbrojtjes së civilëve në Gaza

Kancelari gjerman Olaf Sholc ka biseduar sot në telefon me kryeministrin izraelit Benjamin Netanjahu, të cilit i ka theksuar se mbrojtja e civilëve në Rripin e Gazës është thelbësore, si dhe garancia për dërgimin e ndihmave humanitare.

Kryetari i Kuvendit serb i shpalli zgjedhjet lokale për më 17 dhjetor

Kryetari i Kuvendit serb i shpalli zgjedhjet lokale për më 17 dhjetor

Kryetari i Kuvendit serb, Vladimir Orliq sot ka shpallur zgjedhje lokale për më 17 dhjetor.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.