Rritja e numrit të të infektuarve me Kovid-19, ka mbushur me pacientë Klinikën Infektive

Rritja e numrit të të infektuarve me Kovid-19, ka mbushur me pacientë Klinikën Infektive

Klinika Infektive e mbushur me pacientë të cilët trajtohen në kujdes intensiv nga koronavirusi. Shifrat tregojnë se nga 123 pacientë, 33 prej tyre janë të shtruar në hapësirat modulare. Ndonëse vizitat nuk lejohen, disa qytetarë përpiqen që përmes dritareve të...

MMJPH: Bëhet furnizimi i rezervoareve të reja për impiantin e trajtimit në Jugohrom

MMJPH: Bëhet furnizimi i rezervoareve të reja për impiantin e trajtimit në Jugohrom

Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor informon se tre furnizime publike tashmë janë duke u zhvilluar për rinovimin e impiantit të trajtimit për zvogëlimin e kromit gjashtëvalent në Jugohrom, Jegunovce, edhe atë për depozitat e reja për impiantin e...

Hulumtim: Për 42 për qind të qytetarëve, shërbimet komunale janë hallkat më të dobëta të bashkësive lokale

Hulumtim: Për 42 për qind të qytetarëve, shërbimet komunale janë hallkat më të dobëta të bashkësive lokale

Pothuaj 42 për qind nga qytetarët vlerësojnë se një nga hallkat më të dobëta të funksionimit të bashkësisë lokale janë shërbimet komunale dhe se ato në masë të madhe varen nga vullneti i kryetarëve të komunës.

Kapacitetet spitalore po mbushen me shpejtësi, rreth 500 pacientë janë shtruar në spital

Kapacitetet spitalore po mbushen me shpejtësi, rreth 500 pacientë janë shtruar në spital

Rreth 500 pacientë janë shtruar në spital nga Covid-19 në tërë vendin. Vetëm në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup, 108 persona u shtruan në spital, nga të cilët rreth 80 janë në mbështetje të oksigjenit. Në Klinikën për sëmundje...

640 raste, 12 viktima dhe 143 të shëuar nga Covid-19

640 raste, 12 viktima dhe 143 të shëuar nga Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se brenda 24 orëve janë bërë 2634 testime, ndërsa janë regjistruar 640 raste të reja me Covid-19.

12 viktima dhe 641 të infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

12 viktima dhe 641 të infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2668 testime të realizuara, 641 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Bekteshi: Është përgatitur Ligji për partneritet Publik-Privat

Bekteshi: Është përgatitur Ligji për partneritet Publik-Privat

Ministria e Ekonomisë, me ndihmën e ekspertëve të Bankës Botërore dhe mbështetjen financiare nga Ambasada e Britanisë, përgatiti Projektligjin e parë për Partneritetin Publik Privat (PPP) në vend.

Vaksina kundër gripit deri në fund të muajit, falas për grupet në rrezik

Vaksina kundër gripit deri në fund të muajit, falas për grupet në rrezik

Vaksinat kundër gripit sezonal pritet të mbërrijnë në fund të këtij muaji, pas së cilës menjëherë do të filloj procesi i vaksinimit. Janë blerë 40.000 doza të katër llojeve të vaksinave të prodhuara nga “Sanofi Pasteur”, Francë (VAXIGRIP TETRA), informojnë...

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni