Janë regjistruar 163 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, prej të cilave 70 në Shkup

Janë regjistruar 163 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, prej të cilave 70 në Shkup

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 163 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 40 pacientë, ndërsa kanë vdekur tre persona. Janë realizuar 1.074 testime, kumtojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Filipçe: Kërkohet formë juridike si të lirohen nga karantina dhe vetizolimi personat që ditëve të fundit kanë hyrë në vend

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe thotë se vendimi qeveritar për hapjen e kufijve është sjell për shumë arsye, së pari që R0 faktori për bartjen e virusit disa ditë ka qenë në editim, se një pjesë shumë e vogël e...

Janë regjistruar 153 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 75 pacientë, kanë vdekur gjashtë

Janë regjistruar 153 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 75 pacientë, kanë vdekur gjashtë

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1.279 teste, ndërsa janë regjistruar 153 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup – 66, Kumanovë – 13, Shtip – 13, Prilep – 2, Tetovë – 20, Strugë – 7, Manastir...

Për fundjavë deri në 35 gradë ndërsa javën e ardhshme deri në 38 gradë Celsius

Për fundjavë deri në 35 gradë ndërsa javën e ardhshme deri në 38 gradë Celsius

Deri të shtunën në orët e pasdites do të ketë shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar ndërsa do të ketë kushte edhe për paraqitjen e izoluar të motit afatshkurtër, kumtoi DPHM.

MPB: 643 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 366 persona

MPB: 643 shkelje të masave mbrojtëse, izolohen 366 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 366 personave u është dhënë vendim për izolim , derisa 125 të tjerë kanë nënshkruar vendim për vetizolim si pasojë e pandemisë Covid-19.

Autoritetet turke ndërprenë ndihmën materiale për vajzën e sëmurë me paralizë cerebrale spastike, shkaku: Babai ka qenë anëtar i lëvizjes Gylen

Autoritetet turke ndërprenë ndihmën materiale për vajzën e sëmurë me paralizë cerebrale spastike, shkaku: Babai ka qenë anëtar i lëvizjes Gylen

Autoritetet turke e kanë ndërprerë ndihmën material për Nurban Ajdin ( 28) e cila është me  paralizë kongjenitale spastike cerebrale. Ajo mori ndihmën për më shumë se gjashtë vjet, por ju ndërprerë  në kohën kur babai i saj Muammar Aydin...

Karantinë 14 ditore për shtetasit e Maqedonisë së Veriut që hyjnë në Kroaci

Karantinë 14 ditore për shtetasit e Maqedonisë së Veriut që hyjnë në Kroaci

Qeveria e Kroacisë ka vendosur masa të reja restriktive si pasojë e rritjes së rasteve të reja me koronavirus. Komfor masave, shtetasit e Maqedonisë së Veriut, Serbisë, Kosovës dhe Bosnje dhe Hercegovinës do të duhet të futen në karantinë të...

OBSH: Deksametazoni nuk duhet të merret për të parandaluar Covid-19 ose për simptoma të buta

OBSH: Deksametazoni nuk duhet të merret për të parandaluar Covid-19 ose për simptoma të buta

Deksametazoni nuk duhet të merret për të parandaluar Covid-19 ose për të trajtuar simptoma të buta, deklaroi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) në një seksion të portalit kushtuar pyetjeve dhe përgjigjeve mbi koronavirusin e ri.

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni