Obama: Putin po përpiqet të minojë unitetin e Evropës

Obama: Putin po përpiqet të minojë unitetin e Evropës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka deklaruar se homologu i tij rus, Vladimir Putin, e sheh unitetin e Evropës si kërcënim dhe përpiqet ta minojë atë.

KSHZ: Po grumbullohen nënshkrimet për kandidatë të pavarur për deputetë

KSHZ: Po grumbullohen nënshkrimet për kandidatë të pavarur për deputetë

Në ueb faqen zyrtare të Komisionit shtetëror zgjedhor (KSHZ) ditëve të fundit është publikuar Formulari, në të cilin qytetarët e interesuar mund të grumbullojnë nënshkrime për kandidatë për deputetë në zgjedhjet e parakohshme. Ndërkohë afati për grumbullim të nënshkrimeve para...

Erdogani, uzurpuesi i gazetës time, e ka futur vendin në një psikozë frike

Erdogani, uzurpuesi i gazetës time, e ka futur vendin në një psikozë frike

Autori i këtyre rradhëve është një gazetar turk, i cili deri para dy javësh drejtonte gazetën “Zaman”, të përditshmen me tirazhin më të madh në Turqi.

Hovit: Maqedonia gjendet në gjendje të rrezikshme

Hovit: Maqedonia gjendet në gjendje të rrezikshme

Eurodeputeti dhe njëri nga ndërmjetësuesit e Marrëveshjes së Përzhinos, Riçard Hovit, në një intervistë ekskluzive për “Meta” ka deklaruar se përgjegjësia për të ardhmen e Maqedonisë është te politikanët, gjithashtu ai tha se vendi është në gjendje labile dhe të...

Financial Times: Politikanët e Maqedonisë mund të futen në listën e zezë të Shengenit

Financial Times: Politikanët e Maqedonisë mund të futen në listën e zezë të Shengenit

Gazeta amerikane "The Financial Time" ka shkruar se Bashkimi Europian po mendon të marrë masa kundër politikanëve në Maqedoni.

Shqiptarët në Shkup Protestuan në mënyrë të qetë dhe demokratike

Shqiptarët në Shkup Protestuan në mënyrë të qetë dhe demokratike

Me moton “Ndal”, protestuesit marshuan nga bulevardit pranë Bit Pazarit deri tek Kuvendit.

Koxias: Këtë periudhë nuk do të bisedojmë për çështjen e emrit

Koxias: Këtë periudhë nuk do të bisedojmë për çështjen e emrit

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Koxias, përpara takimit të sotëm me shefin e diplomacisë maqedonase Nikolla Poposki ka thënë se çështja e emrin nuk është temë e bisedimeve për momentin për shkak të krizës së brendshme në...

PSP: Gruevski ia rrënoi objektin Canovskit, ishte kundërshtar politik i VMRO-së

PSP: Gruevski ia rrënoi objektin Canovskit, ishte kundërshtar politik i VMRO-së

Fetai trondit Maqedoninë: Dikush dëshiron të ma likuidojë familjen

Lajmet e fundit

Zaman Maqedoni

ZAMAN.MK ©
1994 - 2020 - TË GJITHA TË DREJTAT JANË TË REZERVUARA.
Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren pa lejen paraprake të redaksisë.

Zaman Maqedoni